Suur Vietnami ringreis. Vietnam-peidetud kaunis kalliskivi 09.-23.11.2024

Sihtkoht:

2,999.00

Vietnam-maa täis saladusi ja üllatusi!
Vietnam asub Kagu-Aasias Indohiina poolsaarel. Imelise looduse ja inimestega riigi naabriteks on Hiina, Laos ja Kambodža. Rohkem kui poole riigi aladest hõlmab tiheda metsaga kaetud Annami mäestik.
Vietnamis võib leida riisipõldudega tepitud rohelisi maastikke, palmipuudega ääristatud kuldseid liivarandasid, kaootilisi suurlinnu, uniseid väikekülasid ja paiku, mis annavad aimu raskest möödanikust. Vietnamis reisides märkab kiiresti, et see riik on täis kontraste. Tänavapildis vaheldub kokakoola reklaam kommunistliku propagandaga.
Modernse tornmaja ees võite šikkide ärimeeste seas kohata lihtsat saapapuhastajat, kes paarikümne eurosendi eest te kingad taas läikima lööb.
Vietnamlased on väga töökad ja tegusad. Ettevõtlikkus ja saatusehoopide kiuste elus edasiliikumine on justkui omadused, mis Vietnamis antakse kaasa emapiimaga. Samas oskavad vietnamlased ka puhata.

Suur Vietnami ringreis. Vietnam-peidetud kaunis kalliskivi 09.-23.11.2024 - Seeniorite reisid

Pindalalt ja kujult saab Vietnami võrrelda Norraga, siis rahvaarvult kuulub see Kagu-Aasia riik hoopis teise kaalukategooriasse. Vietnam, olles koduks üle 90 miljonile inimesele, on paari viimase aastakümnega tõusnud ääretust vaesusest üheks kiiremini arenevaks Aasia riigiks.
Suur siseturg, kiire majanduskasv, odav tööjõud ja teatav poliitiline stabiilsus on teinud Vietnamist atraktiivse paiga paljudele välisinvestoritele.
Kui põhjapoolne pealinn Hanoi on Vietnami poliitikakeskus, siis lõunas asuv Ho Chi Minh City vaieldamatult riigi ärimeka.
Iga vietnamlase au ja uhkus on Vietnami köök. Vietnamlastele meeldib süüa odavates tänavarestoranides, kes pakuvad keelt alla viivaid toite ja kus saab kõhu täis vaid 2-3 euro eest. Kuna tavapäraselt keskendub iga restoran ühe kindla roa valmistamisele, siis on nad saavutanud sellel alal meistriklassi. Kui tekib küsimus, millist söögikohta eelistada, siis tuleks juhinduda kohalike eelistustest. Vietnami köögi a ja o on riis.
See on neile umbes sama mis eestlasele must leib või itaallastele pasta. Vietnamis viibides tuleks ära proovida kohaliku köögi klassika, mille hulka kuulub pho bo (veiselihaga nuudlisupp), banh cuon (täidetud riisipannkoogid), goi cuon (küpsetatud või värsked kevadrullid) ja bun bo nam bo (magushapukas kastmes veiseliha riisinuudlitega). Põhja-Vietnamile on iseloomulik bun cha (riisinuudlid sealihapallidega) ning Kesk-Vietnamis võiks mekkida cao lau nuudleid.

1.päev
Lend Tallinn-Istambul-Hanoi
kell 18.40 väljub lend Tallinn Istanbul

2. päev
Registreerime end hotelli.
Hanoi – Vietnami pealinn – on elegantne linn, mis asub Punase jõe kaldal ja mille südames on kaunis järv. Järvest põhja poole jäävad Vana kvartali  tänavad. Linna arengule on suurt mõju avaldanud prantslased, kui sellest sai 1880. aastatel Prantsuse protektoraat, ning seal on laiad puiesteed ja suured koloniaalhooned, kus asuvad nüüd valitsusasutused ja välisriikide saatkonnad.

Hanoi Travel Guide | Hanoi Tourism - KAYAK

Ööbimine Hanois.

3. päev
Hommikusöök hotellis.
Kogu päeva kestev linnaekskursioon, et külastada vaatamisväärsusi ja mitmeid huvitavaid kohti, nagu Ho Chi Minhi mausoleum, Ühe samba pagood, Kirjanduse tempel, Hoa Lo Prision.

Ekskursiooni käigus käime: Ho Chi Minh’I Mausoleum (väljaspoolt) ning tema kodumaja, Ühe samba pagood.
Pealelõunal konfutsianistlik Kirjanduse tempel, kus asus ka Vietnami esimene ülikool aastast 1070.

Ho Chi Minh City – The city that never sleeps

Edasi Hanoi kesklinnas Hoan Kiem (Taasleitud Mõõga) järv ja Ngoc Son tempel ning jalutuskäik Hanoi vanalinnas, mida tuntakse nimega “36 tänavat”.

Travel Experience at Hoan Kiem Lake - The Icon of Hanoi Capital - Da Nang Private Car

Ekskursiooni käigus proovime kuivatatud veiseliha  (Nom Bo Kho), Hanoi leiba ja kebabiga riisinuudleid (Bun Cha). Edasi liigume Nosiy Dong Xuani turule – ühele Hanoi suurimale ja vanimale turule ning peatume Nguyen Huu Huanis, mida nimetatakse kohviku tänavaks, et nautida munapiimakohvi.
Ekskursiooni lõpus on võimalik nautida kuulsat traditsioonilist vee-nukuetendust Thang Longi teatris.

Explore Vietnamese History by Decoding the Imperial Citadel of Thang Long | Vietnam Tourism

Ööbimine Hanois

4. päev
Hommikusöök hotellis. Kruiis Ha Longi lahes.
Sõidame läbi Punase Jõe delta viljakate põllumaade ning tee ääres näeb vietnami põllumehi nende igapäevastel töödel.
Laevale registreerimine ning transfeer laeva.
Sõidame Ha Longi lahe äärde ja liigume läbi maalilise maapiirkonna. Imeline Ha Longi laht on tõesti üks Vietnami muljetavaldavamaid maalilisi vaatamisväärsusi. Põnev kruiis pakub fantastilist vaadet maalilisele maastikule, mis seguneb taevaga ja umbes 3000 lubjakivisaarega, mis tõusevad hämmastavalt selgest smaragdvärvi veest. Paekivist karstimoodustised ümbrus on täis randu, grotte ja kauneid koopaid.
Mööda libisevad kaljusaared, mis kannavad nimesid nagu Puri, Koer, Dinh Huong. Külastame laguuni ja Titovi saarel on soovijatel võimalus ujuma minna. Päikeseloojangul jääme ööseks ankrusse.

The 8 Best Islands in Vietnam to Visit - Days to Come 8Vietnam islands

Ööbimine kruiisil.

5. päev
Hommikusöök
Ärgake varakult! Võimalus imetleda, kuidas päevavalgus filtreerib läbi udu ja kõrguvate kivimoodustiste, jättes teile unenäolise mälestuse oma külaskäigust Ha Long Baysse. Suundume Hanoi raudteejaama, et jõuda öörongiga Sapasse.

Best Time To Visit Vietnam Sapa - Great Season For Travelers 2023 - Metta Voyage

Ööbimine rongis.

6. päev
Rong jõuab Lao Caisse varahommikul. Sõidame Sapasse, et tutvuda etniliste vähemuste lihtsa elustiiliga, mis on Sapa külastamise tipphetk. Kohalikke  inimesi näeb selles mägilinnas palju ja tänavate ääres müüakse kauneid tekstiilitooteid ja käsitööd. Pärastlõunal matkame Cat Cat külasse, kus külastame Black H’mongi mägede hõimude küla. Naudime Sapa oru kauneid maastikke.

Cat Cat Village Sapa - Visitor's Guide 2024

Ööbimine Sapas.

7. päev
Hommikusöök
Täna hommikul teeme väikese jalutuskäigu, et külastada Lao Chai ja Ta Vani külasid,  kus elavad Black H’mong ja Dzay etnilised vähemused. Naudime hämmastavaid ja hingematvaid maastikke. Tutvume kohalike tavade ning elamutega ja kohtume sõbralike inimestega. Pärastlõunal sõidame tagasi Lao Cai jaama, et sõita öörongiga tagasi Hanoisse.

The BEST Lao Chai Village Tours and Things to Do in 2024 - FREE Cancellation | GetYourGuide

Ööbimine rongis.

Soovi korral: Fansipani köisraudtee
Fansipan on mägi Vietnamis. Mäe kõrgus oli 1909. aastal 3143 meetrit, kuid praegu on mäe kõrgus 3147,3 meetrit. See on Indohiina poolsaare kõrgeim mägi, sellest ka hüüdnimi “Indohiina katus”.
Sõidame ülesse köisraudteega ja kõnnime umbes 20–30 minutit, et ronida veel 600 trepiastet, et jõuda Fansipani tipu tippu ja puudutada Indohiina katusel asuvat maamärki ning nautida hingematvaid vaateid ümbrusele.

Fansipan Mountain Sapa: A guide to Vietnam's tallest peak

8. päev

Varahommikul saabume Hanoisse. Transfeer lennujaama, et lennata Hue’sse.
Hue südames asub Imperial Citadel, tohutu kompleks, mis on ehitatud 19. sajandi alguses ja mille mudel on keelatud Peikingi linna järgi. Liigume liputorni juurde, kus hiiglaslik Vietnami lipp lehvib uhkelt pea kohal. Edasi jalutame imposantse Ngo Mon Gate’i juurde, mis on keiserliku korpuse peasissepääs. Siseneme avarasse sisehoovi ja rahuliku Lootose tiigi piirkonda ning külastame Dien Tho paleed, kus elas kuninganna ema. Edasi naudime Tai Hoa paleed, kus näeme suurepäraselt kaunistatud vastuvõtusaali, mandariinide saali, algset üheksat dünastilist urni.

Best Time of Year to Visit Hue Vietnam

Ööbimine Hue’s.

9. päev
Hommikusöök hotellis.
Ekskursioon Hues.  Naudime rahulikku paadisõitu mööda jõge, peatudes kõigepealt ikoonilisel Thien Mu pagoodil ja elegantsel seitsmeastmelisel ning kaheksanurksel tornil, millest on saanud Hue kõige tuntumad monumendid. Jätkame oma retke Tu Duci keiserliku hauakambri juurde, mis on majesteetlik sisehoovide, paviljonide ja templite kompleks ning asub kaunis looduskeskkonnas.

Thien Mu pagoodi turismijuhend Vietnamis Hue linnas - BlazeTrip

Seejärel sõidame Hoi Ani, ületame Hai Van, kust avaneb suurepärane vaade merele. Jõuame varajastele lääne kauplejatele Faifo nime all tuntud linna Hoi Ani, mis oli üks Kagu-Aasia suuremaid rahvusvahelisi sadamaid ja tänapäeval saame  endiselt kogeda erilist vana maailma tunnet.

Hoi An among world's most colorful places to visit - VnExpress International

Ööbimine Hoi An´is.

10. päev
Hommikusöök hotellis.
Hoi Ani
 linnaekskursioon. Teeme jalutuskäigu läbi vana kvartali ja tutvume selle peamiste vaatamisväärsustega. Kaetud sild, mille ehitasid 16. sajandil Jaapani kaupmehed, et ühendada erinevad kvartalitega. Phung Hungi maja on Jaapani ja Hiina arhitektuurielementide omapärane segu. Selle iidse maja ehitas Vietnami perekond kaks sajandit tagasi ja on seda armastusega hoidnud seitsme põlvkonna jooksul. See esivanemate kummardamise maja ehitati umbes 200 aastat tagasi pereliikmete Phuoc Kieni annetustega.

Phung Hung Old House in Hoi An Ancient Town | Expedia

Näeme Chua Ongi pagoodi ja nn Phuc Kieni koosolekusaali. Külastame Jaapani kaetud silla pagoodi. Esimene sild sellel saidil ehitati 1593. aastal Jaapani kogukonna poolt, et ühendada linn Hiina kvartalitega, mis asusid üle oja. Külastustame ka Laternate töötuba.
Ööbimine Hoi Anis.

11. päev
Hommikusöök hotellis.
Transfeer Da Nangi lennujaama, et minna hommikusele lennule Saigoni. Täna külastame kõiki huvitavaid vaatamisväärsusi Saigoni linnas. Esimene peatus on Notre Dame’i katoliku katedraalpostkontorTaasühinemispalee. Seejärel külastame Vietnami sõdade muuseumi, mis sisaldab peamiselt Vietnami sõja Ameerika faasiga seotud eksponaate. Muuseumis on palju originaalesemeid ja dokumente. Tutvume sõjatunnelite ajalooga.

Growing Our Centre Network In Vietnam: Saigon Centre Tower One - The Executive Centre Taiwan

Vana Saigoni postkontor
 ehitati Prantsuse koloniaalperioodil 19. sajandi lõpus. ning selle kujundas Gustave Eiffel. Postkontori sees saab imetleda kõrgete kaarlagede ning kaunite kahhelmosaiikidega suurejoonelist saali. Peasaal on endiselt kasutusel toimiva postkontorina.
Nguyen Hue on kaunis linnapromenaad, mida ümbritseb ajalooline linnamaastik ja mille kohal kõrguvad tänapäevased kõrghooned. Kaunis koloniaalarhitektuur, sümpaatsed restoranid ja luksuslikud kaubanduskeskused.
Seejärel jalutame Ben Thanhi turul, kus müüjad pakuvad laia valikut kaupu ja käsitööd.

Nguyen Hue Walking Street and Night Ho Chi Minh City Tours - Impress Travel

Ööbimine Saigonis.

12. päev
Hommikusöök hotellis.
Hommikul sõidame külastama Caodai suurt templit Tay Ninhis, umbes 100 km kaugusel Ho Chi Minhi linnast. Tempel on ehitatud üheksale tasandile, mis tähistavad üheksat sammu taevasse, kus näete keskpäeval palvesessiooni. Caodaism on Vietnami religioon, mille filosoofia põhineb budismil, konfutsianismil, taoismil ja kristlusel. Selle tõekspidamiste hulka kuuluvad uskumine ühte Jumalasse, hinge olemasolu ja võime suhelda vaimse maailmaga.

Cao Dai Temple at Ho Chi Minh City - Travel Guide 2024

Seejärel sõidame külastama Ben Dinhi tunnelit, mis on osa 200 km pikkusest Cu Chi tunnelivõrgust, mis ehitati üle 2 aastakümne ja mida kasutati armeebaasina Vietnami-Ameerika sõja ajal. Näeme hämmastavaid tunneleid koos maa-aluste korrustega, sealhulgas lõksuuks, eluruumid, laod, relvatehased, välihaiglad, köök, juhtimiskeskused jne.

Ben Dinh War Tunnels: A war remnants work in Saigon

Ööbimine Saigonis.

13. päev
Hommikusöök hotellis.
Sõidame Saigonist Mekongi deltasse. Mekongi jõgi saab alguse Tiibeti mägedest, voolab läbi Laose, Tai, Myanmari, Kambodža ja suubub lõpuks Vietnamis. püüame fantastilisi vaateid: ujuvad kalakasvandused, mitmed saarekesed. Teeme peatuse kuulsal Con Thai Son saarel. Jalutame mööda külateid, mida ääristavad lihtsad majad, lopsakad puuviljaaiad ja rohelised riisipõllud. Väike jalutuskäik annab hea võimaluse näha kohalikku elu lähedalt, maitsta hooajalisi puuvilju, nautida traditsioonilist muusikat ja proovida meeteed kohalikus mesilasfarmis. Kitsad kanalid on Mekongi delta elusoonestik.

Ben Tresse saabudes võtame jõel paadid. Peatume telliskivide valmistamise koha juures, et näha, kuidas valmistatakse telliseid käepärasel traditsioonilisel meetodil – tellis on vormitud savist, paigutatud ahju ja muutunud pruuniks. Külastame kanali ääres asuvaid kookospähkli töötlemise töötubasid.

Cồn Thới Sơn Tiền Giang - Điểm đến Du lịch Hấp dẫn 2024

Ööbimine Can Tho’s.

14. päev
Hommikusöök hotellis.
Alustame paadisõitu Ninh Kieu paadijaamast ja sõidame mööda Can Tho jõge.  Jõuame Cai Rangi ujuvale turule – Mekongi delta suurimale ujuvale turule, kus teil on võimalus teha kõige värvikamaid pilte. Siin on säilinud traditsiooniline kauplemisviis: iga paat müüb tavaliselt ühte kindlat kaupa, olgu selleks kõrvitsad, ananassid, suhkruroog vms. Et kliendid näeksid, kust osta, riputavad müüjad selle kauba paadi kõrgeimasse ossa.  Turult võib leida kõike alates puuviljadest, lihast, krevettidest, kaladest kuni loteriipiletite ja kohvini.

Why Can Tho, Vietnam, Should be on Your Travel Radar

Sõidame tagasi Can Tho linna ja sealt Saigoni.
Ööbimine Saigonis.

15. päev
Hommikusöök hotellis.
Transfeer lennujaama. Lend Saigon-Istanbul-Tallinn

Hind
3490.- / Soodushind 2999.-

Hinnas sisaldub:

 • Lend Turkish Airlines liinidel Tallinn-Istanbul-Hanoi. Ho Chi Minh City-Istanbul-Tallinn
 • Lennujaamamaksud.
 • Programmis märgitud söögid
 • Majutus 2 inimese toas.Kruiisi Ha Long Bay
 • Rongipiletid Hanoi-Laocai-Hanoi
 • Ametlikud ekskursioonid
 • Nukkude show
 • Eestikeelse rühmajuhi teenus

Lisatasu eest:

 • Ühene majutus 590.-
 • Tervisekindlustus. Vajalik on sõlmida tervise- ja reisitõrke kindlustus.
 • Vietnami viisa 80.- (vormistatakse ühiselt Eestis)
 • Jootraha palume arvestada 5-6 USD päevas
 • Tasulised sissepääsud
 • Kütusemaksud ja CO2 maksud lendudel

 

Suur Vietnami ringreis. Vietnam-peidetud kaunis kalliskivi 09.-23.11.2024