Vietnam-maa täis saladusi ja üllatusi!
Vietnam asub Kagu-Aasias Indohiina poolsaarel. Imelise looduse ja inimestega riigi naabriteks on Hiina, Laos ja Kambodža. Rohkem kui poole riigi aladest hõlmab tiheda metsaga kaetud Annami mäestik.
Vietnamis võib leida riisipõldudega tepitud rohelisi maastikke, palmipuudega ääristatud kuldseid liivarandasid, kaootilisi suurlinnu, uniseid väikekülasid ja paiku, mis annavad aimu raskest möödanikust. Vietnamis reisides märkab kiiresti, et see riik on täis kontraste. Tänavapildis vaheldub kokakoola reklaam kommunistliku propagandaga.
Modernse tornmaja ees võite šikkide ärimeeste seas kohata lihtsat saapapuhastajat, kes paarikümne eurosendi eest te kingad taas läikima lööb.
Vietnamlased on väga töökad ja tegusad. Ettevõtlikkus ja saatusehoopide kiuste elus edasiliikumine on justkui omadused, mis Vietnamis antakse kaasa emapiimaga. Samas oskavad vietnamlased ka puhata.
Pindalalt ja kujult saab Vietnami võrrelda Norraga, siis rahvaarvult kuulub see Kagu-Aasia riik hoopis teise kaalukategooriasse. Vietnam, olles koduks üle 90 miljonile inimesele, on paari viimase aastakümnega tõusnud ääretust vaesusest üheks kiiremini arenevaks Aasia riigiks.
Suur siseturg, kiire majanduskasv, odav tööjõud ja teatav poliitiline stabiilsus on teinud Vietnamist atraktiivse paiga paljudele välisinvestoritele.
Kui põhjapoolne pealinn Hanoi on Vietnami poliitikakeskus, siis lõunas asuv Ho Chi Minh City vaieldamatult riigi ärimeka.
Iga vietnamlase au ja uhkus on Vietnami köök. Vietnamlastele meeldib süüa odavates tänavarestoranides, kes pakuvad keelt alla viivaid toite ja kus saab kõhu täis vaid 2-3 euro eest. Kuna tavapäraselt keskendub iga restoran ühe kindla roa valmistamisele, siis on nad saavutanud sellel alal meistriklassi. Kui tekib küsimus, millist söögikohta eelistada, siis tuleks juhinduda kohalike eelistustest. Vietnami köögi a ja o on riis.
See on neile umbes sama mis eestlasele must leib või itaallastele pasta. Vietnamis viibides tuleks ära proovida kohaliku köögi klassika, mille hulka kuulub pho bo (veiselihaga nuudlisupp), banh cuon (täidetud riisipannkoogid), goi cuon (küpsetatud või värsked kevadrullid) ja bun bo nam bo (magushapukas kastmes veiseliha riisinuudlitega). Põhja-Vietnamile on iseloomulik bun cha (riisinuudlid sealihapallidega) ning Kesk-Vietnamis võiks mekkida cao lau nuudleid.
1.päev
Lend Tallinn-Istambul-Hanoi
2. päev
Registreerime end hotelli.
Hanoi – Vietnami pealinn – on elegantne linn, mis asub Punase jõe kaldal ja mille südames on kaunis järv. Järvest põhja poole jäävad Vana kvartali tänavad. Linna arengule on suurt mõju avaldanud prantslased, kui sellest sai 1880. aastatel Prantsuse protektoraat, ning seal on laiad puiesteed ja suured koloniaalhooned, kus asuvad nüüd valitsusasutused ja välisriikide saatkonnad.
Ööbimine Hanois.
3. päev
Hommikusöök hotellis.
Kogu päeva kestev linnaekskursioon, et külastada vaatamisväärsusi ja mitmeid huvitavaid kohti, nagu Ho Chi Minhi mausoleum, Ühe samba pagood, Kirjanduse tempel, Hoa Lo Prision.
Ekskursiooni käigus käime: Ho Chi Minh’I Mausoleum (väljaspoolt) ning tema kodumaja, Ühe samba pagood.
Pealelõunal konfutsianistlik Kirjanduse tempel, kus asus ka Vietnami esimene ülikool aastast 1070.
Edasi Hanoi kesklinnas Hoan Kiem (Taasleitud Mõõga) järv ja Ngoc Son tempel ning jalutuskäik Hanoi vanalinnas, mida tuntakse nimega “36 tänavat”.
Ekskursiooni käigus proovime kuivatatud veiseliha (Nom Bo Kho), Hanoi leiba ja kebabiga riisinuudleid (Bun Cha). Edasi liigume Nosiy Dong Xuani turule – ühele Hanoi suurimale ja vanimale turule ning peatume Nguyen Huu Huanis, mida nimetatakse kohviku tänavaks, et nautida munapiimakohvi.
Ekskursiooni lõpus on võimalik nautida kuulsat traditsioonilist vee-nukuetendust Thang Longi teatris.
Ööbimine Hanois
4. päev
Hommikusöök hotellis. Kruiis Ha Longi lahes.
Sõidame läbi Punase Jõe delta viljakate põllumaade ning tee ääres näeb vietnami põllumehi nende igapäevastel töödel.
Laevale registreerimine ning transfeer laeva.
Sõidame Ha Longi lahe äärde ja liigume läbi maalilise maapiirkonna. Imeline Ha Longi laht on tõesti üks Vietnami muljetavaldavamaid maalilisi vaatamisväärsusi. Põnev kruiis pakub fantastilist vaadet maalilisele maastikule, mis seguneb taevaga ja umbes 3000 lubjakivisaarega, mis tõusevad hämmastavalt selgest smaragdvärvi veest. Paekivist karstimoodustised ümbrus on täis randu, grotte ja kauneid koopaid.
Mööda libisevad kaljusaared, mis kannavad nimesid nagu Puri, Koer, Dinh Huong. Külastame laguuni ja Titovi saarel on soovijatel võimalus ujuma minna. Päikeseloojangul jääme ööseks ankrusse.
Ööbimine kruiisil.
5. päev
Hommikusöök
Ärgake varakult! Võimalus imetleda, kuidas päevavalgus filtreerib läbi udu ja kõrguvate kivimoodustiste, jättes teile unenäolise mälestuse oma külaskäigust Ha Long Baysse. Suundume Hanoi raudteejaama, et jõuda öörongiga Sapasse.
Ööbimine rongis.
6. päev
Rong jõuab Lao Caisse varahommikul. Sõidame Sapasse, et tutvuda etniliste vähemuste lihtsa elustiiliga, mis on Sapa külastamise tipphetk. Kohalikke inimesi näeb selles mägilinnas palju ja tänavate ääres müüakse kauneid tekstiilitooteid ja käsitööd. Pärastlõunal matkame Cat Cat külasse, kus külastame Black H’mongi mägede hõimude küla. Naudime Sapa oru kauneid maastikke.
Ööbimine Sapas.
7. päev
Hommikusöök
Täna hommikul teeme väikese jalutuskäigu, et külastada Lao Chai ja Ta Vani külasid, kus elavad Black H’mong ja Dzay etnilised vähemused. Naudime hämmastavaid ja hingematvaid maastikke. Tutvume kohalike tavade ning elamutega ja kohtume sõbralike inimestega. Pärastlõunal sõidame tagasi Lao Cai jaama, et sõita öörongiga tagasi Hanoisse.
Ööbimine rongis.
Soovi korral: Fansipani köisraudtee
Fansipan on mägi Vietnamis. Mäe kõrgus oli 1909. aastal 3143 meetrit, kuid praegu on mäe kõrgus 3147,3 meetrit. See on Indohiina poolsaare kõrgeim mägi, sellest ka hüüdnimi “Indohiina katus”.
Sõidame ülesse köisraudteega ja kõnnime umbes 20–30 minutit, et ronida veel 600 trepiastet, et jõuda Fansipani tipu tippu ja puudutada Indohiina katusel asuvat maamärki ning nautida hingematvaid vaateid ümbrusele.
8. päev Varahommikul saabume Hanoisse. Transfeer lennujaama, et lennata Hue’sse. Hue südames asub Imperial Citadel, tohutu kompleks, mis on ehitatud 19. sajandi alguses ja mille mudel on keelatud Peikingi linna järgi. Liigume liputorni juurde, kus hiiglaslik Vietnami lipp lehvib uhkelt pea kohal. Edasi jalutame imposantse Ngo Mon Gate’i juurde, mis on keiserliku korpuse peasissepääs. Siseneme avarasse sisehoovi ja rahuliku Lootose tiigi piirkonda ning külastame Dien Tho paleed, kus elas kuninganna ema. Edasi naudime Tai Hoa paleed, kus näeme suurepäraselt kaunistatud vastuvõtusaali, mandariinide saali, algset üheksat dünastilist urni. Ööbimine Hue’s.9. päev Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Hues. Naudime rahulikku paadisõitu mööda jõge, peatudes kõigepealt ikoonilisel Thien Mu pagoodil ja elegantsel seitsmeastmelisel ning kaheksanurksel tornil, millest on saanud Hue kõige tuntumad monumendid. Jätkame oma retke Tu Duci keiserliku hauakambri juurde, mis on majesteetlik sisehoovide, paviljonide ja templite kompleks ning asub kaunis looduskeskkonnas.Seejärel sõidame Hoi Ani, ületame Hai Van, kust avaneb suurepärane vaade merele. Jõuame varajastele lääne kauplejatele Faifo nime all tuntud linna Hoi Ani, mis oli üks Kagu-Aasia suuremaid rahvusvahelisi sadamaid ja tänapäeval saame endiselt kogeda erilist vana maailma tunnet. Ööbimine Hoi Anis10. päev Hommikusöök hotellis. Hoi Ani linnaekskursioon. Teeme jalutuskäigu läbi vana kvartali ja tutvume selle peamiste vaatamisväärsustega. Kaetud sild, mille ehitasid 16. sajandil Jaapani kaupmehed, et ühendada erinevad kvartalitega. Phung Hungi maja on Jaapani ja Hiina arhitektuurielementide omapärane segu. Selle iidse maja ehitas Vietnami perekond kaks sajandit tagasi ja on seda armastusega hoidnud seitsme põlvkonna jooksul. See esivanemate kummardamise maja ehitati umbes 200 aastat tagasi pereliikmete Phuoc Kieni annetustega. Näeme ka Chua Ongi pagoodi ja nn Phuc Kieni koosolekusaali. Külastame Jaapani kaetud silla pagoodi. Esimene sild sellel saidil ehitati 1593. aastal Jaapani kogukonna poolt, et ühendada linn Hiina kvartalitega, mis asusid üle oja. Külastustame ka Laternate töötuba. Ööbimine Hoi Anis. 11. päev 12. päev
|