Seeniorid - Lissabon

Lissabon ja Sintra

  1. sajandi algul oli Lissabon350 000 elanikuga maailma suurim linn. Tänane Portugali pealinn elab tüüpilist Euroopa suurlinna elu. Eestist saabujale pakuvad silmailu ajalooline vanalinn ja suursugused väljakud ning eripalgeline arhitektuur. See elegantne päikesepaisteline linn Atlandi ookeani taustal meenutab oma ajast ja arust kommete ning tavadega ladina muinasjuttu.

Lissabonis saab nautida suurepärast arhitektuuri, sajandivanuseid tramme ja rauast köisraudteed, arvukaid muuseume ja mõnusaid kohvikuid.

Lissabon on ka kahhelkivide linn. Kahhelkivi-kultuuri, mis on säilinud tänapäevani, tõid endaga kaasa moslemid. Kividest tehtud pilte võib kohata kõikjal : metroojaamades, kauplustes, restoranides, tänavatel ja pargipinkidel.
Linna vanim linnaosa on Alfama, mille looklevad tänavad viivad kunagisse mauride keskusesse – 11. sajandist pärinevasse iidsesse lossi.
Imperaatorlikul Belémi rannajoonel hoitakse au sees Portugali „avastuste aega”: siin on suursugune klooster ning imetlusväärsed ausambad näoga jõe suunas, rajatud ajaloo ühe uhkeldavaima koloniaalimpeeriumi ajal. Linna üheks sümbolik on Belemi torn, mille juurest algasid 500 aasta eest kõikide julgete meest tee üle ookeani.

Lissabonis on harva liiga palav või liiga külm, seetõttu saab linna aastaringselt külastada. Esimesed kevadõied ilmuvad tavaliselt veebruari lõpus ja viimased soojad Sahara tuuled hoiavad termomeetri näidu kõrgel veel novembriski. Lissaboni tasub minna ikka võluva lihtsuse ja merelise maagia pärast. Seda pakub see Lõuna-Euroopa kuldajastu linn kindlasti.

SINTRA
Näha maailma, nägemata Sintrat, tähendab maailma mitte näha!
Kuningate kunagine suvine meelispuhkepaik asub Serra mäe põhjanõlvadel. Linnake on UNESCO maailmapärandi nimekirjas. Loodus on väga lopsakas, linnas on palju purskaeve, parke, tänavad on kitsad ja armsad.

CABO DA ROCA
140m kõrgusel rannakaljul asuv majakas tähistab mandri Euroopa kõige läänepoolsemat punkti. 14. sajandil arvati, et see on maailma ots.

CASCAIS
Rikaste lissabonlaste suvituslinn, kus asuvad uhked suveresidentsid.

ESTORIL
Kuurortlinn, kus asub Euroopa suurim kasiino, kus on 1970. a filmitud James Bondi filmi.