Seeniorid - Madeira

Madeira, mis on Portugali autonoomne piirkond, on tuntud aastaringse sooja ilmastiku ja päikesepaiste ning imelise looduse ja rikkaliku kultuuri poolest. Saar on loodusesõprade paradiis. Kui kordki oled näinud saare lopsakat loodust eukalüpti-ja loorberimetsade ning õitsvate parkide ja aedadega, siis Sinu hing ihkab ikka saarele tagasi.

Portugali ajalugu on ääretult põnev. Portugallastest maadeavastajad on üle maailma tuntud. Madeira saar oli sajandeid ka koht, kust ookeanile suunduvad laevad täiendasid oma joogivee-ja toiduvarusid.

Saare pealinn Funchal võlub oma arhitektuuri, imelise botaanikaaia, kaunite kirikute, suurepärase köögiga restoranide ja kohvikutega ning erinevate kunstimuuseumidega. Portugali köögi suurimateks hõrgutisteks on tomati-ja sibulasupp, kalasupp, tuunikala, värske must mõõkkala, marineeritud sealiha küüslauguga, meekook. Jookidest ei saa proovimata jätta Portugali veine, väga hinnatud jook on piimakohv ja must kange kohv, mida serveeritakse väikesest tassist.

Madeira väikesed linnad on külastamist väärt ning võluvad oma maalilisusega. Madeira on ainus koht maailmas, kus aastasadu tagasi rajatud levadad on säilinud ning neid kasutatakse tänapäevalgi.
Mäekülgedel paiknevad matkarajad on ümbritsetud lopsaka taimestiku ning maalilise maastikuga.

Matkaradu on saarel erineva raskuse ja pikkusega. Kergemad neist on jõukohased ka eakamatele inimestele ja neilegi, kes pole eriti heas füüsilises vormis. Kaunid vaated igal sammul ja kosutav vesi alati käepärast võtta – mida üks rändaja veel tahta oskaks. Tänaseks on paljud populaarsemad levada-rajad ääristatud käsitugedega. Kõik on ülimalt turvaline, vahest liigagi. Hirmu kõrge järsaku serval turnides tundma ei pea ja nii satuvad neile radadele needki, kes muidu kõrgust pelgavad. 
Saarel kasvavad kõikide kliimavöötmete taimed ja viljad, alustades banaanidest ja ananassidest ning lõpetades kapsa ja kartuliga. Saarel on suured viinamarjakasvandused ja Madeira portveinid on üle ilma kuulsad.

Kõige suurem tõmbenumber turistile on ikkagi Madeira loodus, mille ilu peab ise kogema. Eri ilmega on nii ida- kui ka läänekallas, põhja- ja lõunarannik. Pisikesel saarel on olemas nii kõrged mäed kui ka sügavad metsad, kivised platood ja laavakoopad ning muidugi kõige selle ümber ääretu ookean.