Seeniorid - Gotland

Keset laiuvat sinist merd asub Läänemere üks suurim ja salapäraseim saar – rooside saareks kutsutud Gotland. Gotland on üks ajalooliselt rikkamaid piirkondi Rootsis. Saar on väga kontrastiderohke. Tal on pakkuda kuhjaga huvitavaid vaatamisväärsusi ja põnevaid lugusid, sest mitte kuskil mujal ei ole nii suures kontsentratsioonis keskaegseid vanu kirikuid ja vanu kultuurimälestisi kui Gotlandil.

Balti mere pärliks kutsutud ning samal ajal Gotlandi keskuseks olev linn on Visby– 20 000 elanikuga, üle 5000 aasta vanune hansalinn. Ent Visby ei ole ainult ajalooline linn, vaid ka moodne, kaasaegne, kõigi elanike vajadusi rahuldav, saginat täis keskus.

Gotland on ehe näide sellest, kui minevik kohtub olevikuga. Gotland on tuntud koht ka selle poolest, et pakub suurepäraseid kulinaarseid elamusi ja kaasaegset disaini. Head restoranid praktiliselt kasvavad seal puu otsas, mitte ainult Visbys, vaid ka igal pool maakohtades.

Seeniorid - Gotland

Saar pakub erilisilooduselamusi- siin on  järsud lubjakivist kaljuseinad, puutumatu ja rikkalik taimestik, pehmed rannaliivad, armsad külakesed ning ringiliikuvad lambakarjad. Järsud, valendavad lubjakaljud, madalad rannaveed, omanäoline flora ja fauna ning värvikas ajalugu muudavad iga puhkaja reisi vürtsikaks ja põnevaks.

Gotland on matkajate ja lihtsa rändurihingega inimeste paradiis – looduse ehedus ja mõistlikud mõõtmed, head ööbimisvõimalused ja lahke saarerahvas teevad juba iseenesest olemise mõnusaks. Saare põhjamaiselt eksootiline loodus ja eluolu annab suurepärase võimaluse puhata meeli ning igaüks lahkub Gotlandilt igavese hingerahuga.