Seeniorid - Malta

Malta on unikaalne saareriik Vahemeres, põneva ajaloo ja värvika rahvaga.

Kaunid vaated ja ainulaadne arhitektuur teevad Maltast paeluva puhkusepaiga, mis on eriti nauditav kultuurihuvilisele reisijale.

Malta uhkuseks on maailma vanimad sideaineta ehitatud templid ja Püha Johannitide Ordu rüütlite poolt ehitatud linnad. Aastatuhandete jooksul on Malta ahvatlenud erinevaid vallutajaid, foniiklastest brittideni, ja seda just Malta strateegilise asupaiga tõttu Euroopa ja Aafrika vahepeal. Maltal leiate huvitava koosluse kristlikest ja araabia mõjutustest – selle katoliikliku riigi elanikud räägivad omavahel keelt, mis on sügavate semiidi juurtega. Maltalaste toidulaual on nii araablastelt kui ka itaallastelt kohandatud roogi. Imehästi sobib sooja oktoobriõhtusse ka kohalikest viinamarjadest villitud vein.

Maltal veedate põneva nädala, jalutades Mdina keskaegsetel tänavatel ja avastades Malta barokset pealinna Vallettat. Suursugused ja müstilised eelajaloolised templid võluvad ka kõige kogenumat rändajat.

Külastame ka Malta sõsarsaart Gozot ja külastame muuhulgas selle pealinna Victoriat ja kuulsat Asuurakent.

Malta rahvuskoogi ja rahvatantsuga on teil võimalus tutvuda rahvusõhtul, kus soovijad saavad lisaks kohaliku toidu ja veini nautimisele ka tantsu teha.

  1. aastal on Valletta Euroopa kultuuripealinnaks. Tule ja tutvu selle põneva ja ainulaadse saareriigiga, mida teenitu kutsutakse ka Vahemere pärliks.