Teatrireis "Rahamaa" 18.06.2024 Tartu Kammivabrikus

Sihtkohad: ,

99.00

Lavastus „Rahamaa” põhineb Eesti pangandust raputanud rahapesuskandaalidel. Lavastus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loo keskmes on Tartust Annelinnast pärit noormees, kes satub tutvuste kaudu tööle pealinna panga välispanganduse osakonda. Osakonna põhiklientideks kujunevad idabloki oligarhid. Äri läheb väga hästi, Skandinaavia panga filiaali teenus on kindel nagu „šveitsarskaja”, salajane nagu „ofšornaja” ja lähedane nagu „peterburskaja”. Lõpuks on kliente nii palju ja käive nii suur, et kõigiga ei jõua enam viina juua, aga peab. Peategelane seikleb Euroopa parimates suusakuurortides ja Venemaa avarustes. Saab osa oligarhide lahkusest ja julmusest, prostituutidest ja turvameestest. See on tumeda huumoriga vürtsitatud lugu, kus sularaha ei tassita portfellis, vaid ratastega reisikohvrites.

Lavastus on sissevaade maailma, mis avaneb vaid ülirikastele, ja annab aimu, kuidas rahapesu on kujundanud lääneriikide poliitikat juba aastakümneid ja miks sellisest hämarast rahast nii raske loobuda on.

Esietendus 6. juunil 2024 Kammivabriku tehasehoones (Teguri 28a, Tartu).

Vaid 11 etendust 2024. aastal juunikuus Tartus.

Autor → Mehis Pihla

Lavastaja → Hendrik Toompere jr

Kunstnik → Kristjan Suits
Valguskunstnik → Priidu Adlas

Helilooja → Maria Faust

Helikujundaja → Lauri Kaldoja

Osades → Tõnis Niinemets, Viire Valdma, Gert Raudsep, Markus Luik, Karmo Nigula, Inga Salurand, Nikolai Bentsler, Märten Metsaviir, Taavi Teplenkov, Christopher Rajaveer, Hanna Jaanovits (EMTA lavakunstikool), Helena Lotman, Kersti Heinloo, Raimo Pass

Bänd → Maria Faust (Taani/Eesti) – saksofon/kapellmeister, Mads Hyhne (Taani) – tromboon, Oscar Andreas Haug (Norra) – trompet, Toomas Oskar Kahur (Eesti) – tuuba, Ahto Abner (Eesti) – löökpillid

Reisikava:
15.45-16.00 kogunemine Estonia teatri ees parklas
16.00
alustame sõitu Tartusse
18.15 jõuame Tartu Kammivabrikusse
19.00  etendus “Rahamaa”
Tagasisõit Tallinna. Lõpetame sõidu Estonia teatri ees parklas.

Hind
129.-/ Soodushind 99.- (kuni 10.03.2024)

Hinnas sisaldub:
* rühmajuhi teenus
* sõit mugavas bussis Tallinn-Tartu-Tallinn
* teatripilet

Teatrireis "Rahamaa" 18.06.2024 Tartu Kammivabrikus