Võluvad Porto ja Lissabon-armastus esimesest silmapilgust! 17.-23.08.2024

Sihtkoht:

1,299.00

Meie reis algab Portugali suuruselt teisest linnast Portost ja viib läbi kaunite maastike ning rannikulinnade otse riigi pealinna Lissaboni. Reisil saab väga ilusa ülevaate Portugalist ja selle loodusest, armsatest väikelinnadest ning toredatest inimestest. Maitsvast kohalikust toidust rääkimata!

Porto on Portugali suuruselt teine linn ja Pürenee poolsaare suuremaid maakondi. Linn kulgeb Douro jõe suudmes piki jõe kallast.

Teise pool jõge asub teine linn nimega Vila Nova de Gaia. Kahte linna ühendavad üle jõe kulgevad mitmed sillad ning köisraudtee. Porto on ka üks vanimaid asustatud paiku Euroopas ning seetõttu väga põneva ajalooga. Vanalinn kuulub UNESCO maailampärandisse, sealsed esimesed asulad oli Rooma impeeriumi eelpostiks. Portugali keeles sisaldab linna nimi kindlat artiklit: o Porto, mis tähandab “sadamat”, sealt pärineb linna ingliskeelne nimi “Oporto”.
Pea iga Porto maja õhkab filigraanset ilu ja detailidesse on süvenetud. Majade fassaadid on kaetud traditsiooniliste kahhelkivide azulejo’dega, mis muudavad linnapildi kaunilt kirjuks.

Linn suudab üllatada meid pea iga nurga taga. São Bento raudteejaamast lõunasse, jõe poole, jääb vanalinna osa katedraali ja kirikutega. Ribeira Douro jõe kaldapealsed muutuvad äärmiselt elavaks just ööpimeduse saabudes. Kitsad risti-rästi jooksvad tänavad, akende taga kuivav pesu, kümned ja kümned kohvikud-baarid – Ribeira suudab oma kaootilisusega võluda kindlasti iga külastaja.

São Bentost põhja poole jääb elegantne Avenida dos Aliados, mida peetakse Porto südameks. Seal saab kogeda täiesti teistsugust, monumentaalsemat arhitektuuri. Uhket bulvarit ääristavad imposantsed ehitised, millest enamik on hotellid ja pankade esindushooned, kuid leidub ka ajaloolisi kohvikuid ja restorane. Täpiks i peal on uhke linnavalitsuse maja.

Teisel pool jõge asuvast Gaiast avanevad suurepärased vaated vanale Portole. Kui otsid aga kuulsa Eiffeli torni arhitekti projekteeritud veel vanemat silda, siis see on Dona Maria Pia.

Gaiast Atlandi ookeani poole minnes jõuate Afurada külla. See on omaette elamus, sest paljud vanemad elanikud järgivad siiani traditsioone: mehed käivad ookeanil kalal ning naised jalutavad, kausid pea peal, külaväljakule pesu pesema. Üllatavaks on ka kõnniteedele konstrueeritud nii restoranide kui ka erakasutuses olevad grillid – mõne ümber istus suurem seltskond külamehi, kes lõbusalt ümbritsevat kommenteeris, teise juures askeldas kohalik vanaproua. Afurada fassaadidel on samuti rohkelt kirevaid azulejo’sid, mis päikesepaistelise ilma korral lausa säravad.

Esimene päev
07.10
Kogunemine Tallinna Lennujaamas
09.10-10.00 ja 13.15-15.40 Lend Tallinn-Porto
Majutumine Portos hotelli.

Porto city guide: How to spend two days in Portugal's second city | The Independent | The Independent

Teine päev
Hommikusöök hotellis.
Porto linnaekskursioon. Sõidame läbi Boavista, Porto finantskeskuse. Siit leiame fantastilise Casa da Música, kaasaegse hoone, mille on kujundanud kuulus arhitekt Rem Koolhaas. Jalutame 18. sajandi Clérigose torni ja Avenida kõrval asuva dos Aliadose juurde, kus näeme kaunist Oporto raekoda. Naudime Bento raudteejaama uhkeid glasuuritud plaatidega seinu. Veidi ülespoole jalutades asub 1. sajandist pärinev katedraal, kust avaneb suurepärane vaade Douro jõele ja Vila Nova de Gaia. Külastame kohalikku veinikeldrit ja degusteerime kohalikke portveine.

Casa da Música, Oporto - OMA - Office for Metropolitan Architecture | Arquitectura Viva

Vaba aeg lõunasöögiks ja vaba pärastlõuna, mille jooksul saate külastada kuulsat Bolhão turgu või nautida 1-tunnist kruiisi Douro jõel ja teha sisseoste Santa Catarina tänaval.

Só meio ano depois da inauguração do Bolhão é que os restaurantes começam a abrir | Porto | PÚBLICO

Kolmas päev
Aveiro / Coimbra / Tomar / Fatima
Hommikusöök hotellis ja väljaregistreerimine.
Sõidame kuulsasse Aveirosse, mis on tuntud kui kohalik Veneetsia, oma mitmete kanalite tõttu. Alustame Costa Novast, kust leiame üksikud kalurimajad ja imelise ookeaniranniku. Külastame Aveiro keskust, kus näeme moliceiros tüüpi paate (traditsioonilised kohalikud paadid).

The Moliceiros Boats, Aveiro Lagoon and Channels » Aveiro Tourism Guide

Meid ümbritsevad kohalikud värvikad hooned, millel on Art Deco fassaadid ja maitsta saab ka traditsioonilist magusat Ovos Molesi ehk “pehmed munad” maiustusi.
APOMA - Ovos Moles de Aveiro IGP | Aveiro

Jätkame oma sõitu Coimbrasse, endisesse kuningriigi pealinna, mis on tuntud ühe Euroopa tähtsaima ja vanima ülikooli poolest. Jalutuskäik, mille käigus saame imetleda ülikoolilinnakut, uut ja vanu katedraale, Augustinlaste kirikut ja linna tähelepanuväärsemaid tänavaid. Vaba aeg lõunasöögiks.

Visit Coimbra: 2024 Travel Guide for Coimbra, Coimbra District | Expedia

Pärastlõunal sõidame Tomarisse, et külastada UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat Kristuse kloostrit. Meid ootab hämmastav hoonetekompleks, mis oli Templirüütlite ja Henry Navigaatorite Kristuse Ordu peakorteriks. Seejärel lähme Fátima pühamu juurde, mida loetakse maailma Marian Faithi keskuseks.

Sanctuary of Fatima Free Tour, Fátima

Neljas päev
Fatima / Nazaré / Obidos / Lisboa
Hommikusöök hotellis ja väljaregistreerimine.
Hommikune Nazaré külastus. Linnake on maaliline ja värvikas kalurilinn, kust pärast Sitio külastamist avaneb imeline vaade Atlandi ookeanile. Väike vaba aeg rannapiirkonnas. Võimalus ujuda ookeanis. Jätkame oma reisi Óbidosi, müüridega ümbritsetud väikelinna, mida loeti mitu sajandit Portugali printsesside kaasavaraks. Võimalus külastada Óbidose paljusid kirikuid, käsitööpoode ja proovida kohalikku kirsilikööri (“Ginginha”), mida serveeritakse traditsiooniliselt šokolaaditopsis. Vaba aeg lõunasöögiks.

Sõidame mööda Guincho teed, hämmastavat rannaala, jõuame Cascaisi, endisesse kalurikülla. Kui aeg lubab, antakse vaba aega Cascais Bay piirkonna lähedal. Naudime suurepärast sõitu mööda Avenida Marginali, rannikuteed kuni Lissabonini.

Cascais – Hotel Dah
Registreerimine hotelli.

Viies päev
Hommikusöök hotellis.
Ekskursioon Lissabonis, Portugali kaunis pealinnas. Lissabonist, kus on linna ehedamad kohad ja hetked! Alustuseks naudime täiuslikku panoraamvaadet linnale ja seejärel vaatame üle kõik peamised vaatamisväärsused: Marquis de Pombali ringristmik, Avenida da Liberdade, Restauradores ja Rossio väljakud. Edasi sõidame Lissaboni kesklinna, tuntud kui Baixa, kus traditsioonilised ostupiirkonnad on  seotud 18. sajandi hoonetega.
Jalutame Lissaboni vanalinnas ning naudime kauneid maju ja imelisi vaateid Teijo jõele. Jalutuskäik Alfama kvartali kitsastel tänavatel ja väikestel alleedel on lausa kohustuslik!

Let's go to Baixa: where the heart of Lisbon beats! - We Love F Tourists

Vaba aeg lõunasöögiks Lissaboni kesklinnas. Pärastlõunal sõidame linna läänepoolsesse otsa ja külastame kuulsat Belémi linnaosa. Reisime ajas tagasi ja proovime ette kujutada elu Portugali kuldajastul. See oli avastuste periood, mil Portugali meremehed reisisid ümber maailma, et vallutada üha uusi territooriume. Külastame mereavastuste monumenti, Belémi torni ja Jerónimose kloostrit (väljastpoolt). See on ka suurepärane võimalus maitsta kuulsat Pastel de Belémi (lehttaignast ja keedukreemiga täidetud koogike), üks Portugali ainulaadsemat hõrgutist.

Lisbon Travel Guide | U.S. News Travel

Kuues päev
Hommikusöök hotellis.
Vaba päev Lissabonis. Päev tutvumiseks Portugali pealinnaga.
Soovijatel on võimalik sõida ekskursioonile ja külastada kauneid rannikulinnasid: SINTRA, CABO DA ROCA, CASCAIS (lisatasu eest).

Terve päev kestev väljasõit, mil külastame Portugali kuningate paleesid Sintras: Palacio Nacional de Sintrat ja Pena paleed. Käime paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 m kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile.

Best Nazaré big wave surfing **videos** | Red Bull Surf

Sõidame Sintrasse, võluvasse väikelinna, mida ümbritseb mäeahelik, mis kannab sama nime ja jätab külastajale imelise tunde tänu liigirikkale taimestikule ja lõõgastavale õhkkonnale. Oma erilise kliima tõttu oli Sintra mitu sajandit ametlik kuninglike perede ja aadlike puhkekuurort. Vaba aeg käsitööpoodidega tutvumiseks või kohvikute külastamiseks. Kohvikutes saab proovida queijadat, kohalikku väikest ümmargust kooki, mis on valmistatud kodujuustu ja kaneeliga.

Old Town Sintra | OUTPOST | Azenhas do Mar

Puhkame Cascais` rannas. Õhtul jõuame tagasi Lissaboni.

Seitsmes päev
Hommikusöök hotellis. Vaba aeg Lissabonis.
Transfeer lennujaama (kellaaeg täpsustub kohapeal)
16.15-22.35 ja 23.15-00.05 Lend Lissabon-Riia-Tallinn

Hind:
1399.- / Soodushind 1299.- (kuni 30.04.2024)

Hinnas sisaldub

* lennupilet Tallinn-Porto ja Lissabon-Tallinn
* lennujaamamaksud (seisuga 2023)
* sõit kõigi mugavustega bussis
* 2 ööd Portos 3* hotellis (2-in toad)
* Lissabonis 3* hotellis (2-in toad)
* hommikusöögid hotellides
* ekskursioonid
* giidi ja rühmajuhi teenused

 Lisatasu eest:
* Ühene majutus hotellis 270.-
* Ekskursioon Sintra, Cabo da Roca, Cascais 69.-
* Fado õhtu koos õhtusöögiga 70.-
* Muuseumide ja teiste tasuliste objektide orienteeruvad hinnad:

  • Palacio Nacional Sintras 9.- ja 5.-  al. 65 a.
  • Palacio Pena Sintras 14.-

Võluvad Porto ja Lissabon-armastus esimesest silmapilgust! 17.-23.08.2024