Muinasjutuline Leedumaa 09.-11.08.2024

Sihtkoht:

299.00

Leedu on vaatamata suhtelisele väiksusele vägagi mitmekülgne turismimaa, mis pakub meeldejäävaid elamusi ajaloolise arhitektuuri, looduskaunite kohtade, ilusate liivarandade ja sõbralike inimestega. Väga kuulsad on Leedu loodeosas mere ääres asuv kuurortlinn Palanga ja sealne Merevaigumuuseum ning Leedu edelaosas asuv kitsas maasäär, mis kannab nime Kura säär ja kus asuvad Euroopa kõige kõrgemad triivivad liivaluited.

Tallinn-Riia-Jelgava-Joniškis-Šiauliai-Palanga-Nida-Juodkrante-Palanga-Riia-Tallinn

Giidiks võrratu Ele Pedassaar.

Reisikava:
Esimene päev
06.00-06.30 Kogunemine Tallinnas Estonia teatri vastas asuvas parklas.
06.30 Väljub buss Tallinnast. Alustame sõitu Riia poole. Teel väike jalasirutus ja kohv.

Riias teeme lõunapausi (Lido) ning suundume edasi Jelgava poole. Läbime ka Joniškise ja Šiauliai, kus naudime kauneid vaateid loodusele. Šiauliai lähedal teeme peatuse katoliikliku maailma pühas paigas Ristimäel, kuhu 1863. a. ülestõusu mälestuseks hakkas kohalik rahvas tooma riste.
Õhtuks jõuame Palangasse. Palanga on linn Leedumaal Klaipėda maakonnas. Palanga on Neringa kõrval üks Leedu tähtsaimaid kuurortlinnu. Palanga liivarand on lausa 18 km pikk. Päikesepaisteliste päevade arv on siin Leedu suuremaid. Meri, imelised liivarannad, kaunis loodus ja tore ning sõbralik rahvas.
Lisaks sellele kõigele merevaik – Põhjamaade kuld, mis on toonud Leedule jõukust ja tuntust läbi ajaloo.
Majutus Palangas. Õhtu on võimalik veeta rannas või Palanga jalakäijate tänaval jalutades ning nautides suvist kohvikumelu.

Teine päev
Hommikusöök hotellis.
Päev imelisel Kura säärel! Praamisõit Kura säärele, mis on umbes 100 km pikkune ja mõne kilomeetri laiune omapärane ja ainulaadne loodusime, kitsas poolsaar, kus saab nautida liivaluiteid ja madalaid männimetsi.
Poolsaar tekkis umbes 13 000 aastat tagasi pärast viimaste liustike taandumist. Tugev veealune hoovus kandis liiva lõunast põhja, merepõhja kerked tõkestasid hoovusel tee ning liiv sadestus põhja. Umbes 5000 a. tagasi tõusid esimesed liivakünkad merepinnast kõrgemale. Meie teeme ringsõidu Leedule kuuluval alal, mida tuntakse ka Neringa nime all.
Smiltyne meremuuseum asub vanas merekindluses, kus soovijad saavad vaadata merilõvide etteasteid ning taasavatud delfinaariumis imelist delfiinide etendust. Juodkrante lähedal jalutame Nõiamäel ja puuskulptuuride pargis, mis on valminud Leedu muistendite ainetel.
Nida lähedal asuvad umbes 70 m kõrgused rändliivaluited, neid vaadates saab aru, miks Nida ümbrust ka Leedumaa Saharaks kutsutakse.
Ööbimine Palangas samas hotellis.

Kolmas päev
Hommikusöök hotellis.
Rahulik jalutuskäik Botaanikaaias, kuulame lugusid ja legende. Seejärel astume sisse Merevaigumuuseumisse, kus näeme palju põnevat Leedumaa kullaks kutsutud merevaigu kohta.
Lõuna paiku keerame suuna Eestimaa poole. Teel lõunapaus ja jalasirutus.
Hilisõhtul saabume Tallinna.

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

Reisi hind:
349.-  / SOODUSHIND 299.-

Hind sisaldab:
* Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenused
* Sõidu mugavas reisibussis
* Majutuse 2 ööd Palangas hotellis (2 inimese toad)
* 2 hommikusööki hotellis
* Reisija praamipileti
* Kura poolsaare ökoloogiamaksu
* Eestikeelsed ekskursioonid

Lisatasu eest:
* Reisikindlustus
* Sissepääsupiletid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (ette broneeritud koht bussis, 1-6 rida)
* SGL toa lisamaks 80.-

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus
Ruum 609
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Muinasjutuline Leedumaa 09.-11.08.2024