Muinasjutuline Island - väge täis maa ja maagiline loodus! mai 2025

Sihtkoht:

1,875.00

Islandi 1200 aastat asustust sai alguse siis, kui üks pettunud viikingikapten ja tema saamatu tüürimees keset Põhja-Atlandit karile sõitsid. Ühtäkki ei olnud see saar enam pelk vahepeatus randtiiru rännuteel. Siin kodunes hoopis diplomaatide ja muusikute, meremeeste ja sõdalaste rahvas, kes avastas endal ootamatult lasumas tohutu vastutuskoorma ning muutis tasahilju maailma.

Island asub Atlandi ookeani põhjaosas Gröönimaa, Šotimaa ja Norra vahel. Riigi pealinn on Reykjavík.

Peaaegu kogu territoorium paikneb Islandi saarel, mis asub Atlandi ookeani keskahelikul ja on vulkaaniliselt aktiivne. Suurt osa Islandist katavad laavaväljad, millest osa on kaetud liustikega. Inimasustus paikneb suuresti ainult rannikul ja selle läheduses.

Islandi ajaloolase andmetel oli esimene Islandile ümberasuja Ingólfr Arnarson, kes rajas aastal 874 talu Reykjavíki. Enne teda, 9. sajandi keskpaigas olevat saarel käinud teisedki Norra meresõitjad, kes küll ei üritanud saart asustada (nt teel Norrast Fääri saartele sinna eksinud Naddoddur, keda peetakse saare avastajaks).

Sisserändajad asustasid maa elamiskõlblikud piirkonnad umbes 60 aastaga. Peamiselt tuldi Islandile Norrast, aga ka viikingite asundustest Iirimaal, Šotimaal ja mujal Briti saartel. Nad tõid Islandile kaasa oma keldi päritolu naised, teenijad ja orjad. Paremad maad hõivati kiiresti ja nagu praegugi, paiknes asustus peamiselt rannikul, saare lõunaosa tasandikel ja maa teiste osade orgudes.
Saare asustamisest räägib “Landnámabók” ehk “Maa asustamise raamat”, kus on kirjas umbes 430 ümberasuja nimed, samuti nende esiisade ja järeltulijate nimed ning kirjeldatud, millise piirkonna keegi hõivas. “Maa asustamise raamat” on kirjutatud 12. sajandil ja peegeldab tõenäoliselt tolleaegset maaomandi jaotust. Islandilt on leitud üle 300 paganliku viikingi kalmistud. Paljud neist pärinevad 9. sajandi lõpust ja 10. sajandi algusest.

Island on üks huvitavamaid kohti maailmas: mäed, fjordid, liustikud, purskavad vulkaanid ja kuumaveeallikad. 

Hind
1990.-

Seeniorid ja EXITravel

Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus, ruum 609
Büroo avatud: E, K, N kell 10:00-14:00
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Muinasjutuline Island - väge täis maa ja maagiline loodus! mai 2025