Loodusidülliline Baierimaa ja killuke Tirooli 29.06-05.07.2024

Sihtkoht:

1,299.00

Kristallselged jõed ja järved, rahvuspargid ja mitmed loodus- ja maastikukaitsealad, salapärased metsad ja päikselised nõlvad, metsik-romantilised mäed ja majesteetlikud Alpid. Lõuna-Saksamaal pakub Baierimaa koos oma pealinna Müncheniga justkui piltpostkaardilt pärit looduslikku ilu. Kaunis loodus, tervislik õhk, rikas kultuur ja hubane Baierimaa elustiil on omaette kaubamärk. Keskaegsed linnused ja linnad, kaunid lossid ja baroksed kirikud pakuvad Baierimaa metropoli kõrval selleks kõigeks ideaalse tausta. Baierimaa kombed ja südamlik külalislahkus on kogemist väärt.

Põnevust jagub meie reisil palju.
Saksamaa vanimat, aastal 1517 rajatud soolakaevandust (Salzbergwerk Berchtesgaden), tasub külastada kõigil, kes sinnakanti satuvad. Soolakaevandus asub sügaval mäe sees ja on täis pikki tunneleid. Nende läbimisel aitab jalavaeva vähendada miniatuurne kaevurirong. Rongis istutakse pingil kaksiratsi, nagu hobuse seljas, tihedalt üksteise selja taga.
Kaevanduse kõige suuremat koobast kutsutakse Soolakatedraaliks (Salzkathedrale). Selle kõrgus on muljetavaldav ja võrdlus katedraaliga igati kohane. Kuulanud ära giidi jutu koopa ajaloo kohta, kustutakse tuled. Ruumi täidavad heli- ja valgusefektid, koopa kõrge lagi mõjub nüüd taevalaotusena. Vaatemäng on ülev ja mõjub kunstiteosena, ometi jutustab seegi lugu kaevanduse argipäevast.
Põnevust lisab 40 meetri pikkune puidust liugtee, mis viib külastaja ülemiselt platvormilt koopa põhja. Sõit sellel on närvekõditav ja uskumatult kiire hoog võtab nii mõnegi külastaja kiljuma. Muidugi on olemas ka alternatiiv treppide näol, kuid enamik eelistab siiski kiiret sõitu rahulikule kulgemisele.
Teises suuremas saalis asub 150 meetrit sügav Peegeljärv (Spiegelsee), mis on tekkinud soola töötlemise käigus. Maa-alune järv ületatakse parvega. Seda sõitu saadab Austria helilooja Peter Wolfi loodud muusika, mis on kui ood soolakristallidele. Põnevaid ruume, interaktiivseid eksponaate on kaevanduses küllaga. Selle kõige juures ära unusta kõige lihtsamat, katsuda käikude seinu, mis jätavad kätele soolase meki.

Saksamaa kõige puhtama veega Kuningate järve (Königssee) asub 600 meetri kõrgusel merepinnast, kaljuste mägede kindlas haardes, suurem osa kaldast on järsk ja ligipääsmatu. Selleks, et järve kaldal jalutada, tuleb läbi teha paadiretk, edasi-tagasi sõit kestab veidi üle tunni. Mugav on sõita elektripaadiga, mis viib külastajad ühele laugemale kaldaosale. Siin asuvad Püha Bartholomeuse kirik (St. Bartholomä) ja endine kuninglik suveresidents, mis nüüd töötab kohvikuna. Kohvikust saab muu hulgas osta siitsamast järvest püütud ja värskelt suitsutatud kala.
Elektripaadid, mis turiste järvel sõidutavad, liiguvad nii vaikselt, et võib kuulda lainete loksumist vastu paadikeret ja muidugi linnulaulu. Sel sõidul kuuleb aga veel teisigi hääli, kui katuseluugid avatakse ja giid tõstab suule trompeti. Kõlab lühike fraas ja mäed kordavad seda kajana, uuesti trompet ja taas kaja seda kordamas. Kõik on täiuslikkuseni lihvitud, fraasipikkus, pausid ja kaja ning kokku saab kauni, Alpide mitmekülgset ilu ilmestava meloodia.
Seekordsel reisil põikame sisse ka Austriasse ning veedame päeva Saltzachi jõe kaldal asuvas Mozarti sünnilinnas Salzburgis.

 1. PÄEV

Kell 05.20 kogunemine Tallina Lennujaamas.
Kell 07.20
väljub lend Tallinn-München.
Kell 08.50
(kohalik aeg) saabume Münchenisse.

München – tuntud kultuuri-ja meelelahutuslinn. Peale saabumist jalutuskäik linnas:  Dom (Frauenkirche), uue ja vana Raekojaga Marienplatz. Residents: 1508-1918 Baieri  kuurvürstide, hertsogite ja kuningate elamise-ja valitsemise loss.

Pärastlõunal külastame Nymphenburgi lossi ja lossiparki, seejärel jätkame reisi Ulmi suunas.

Nymphenburgi lossi külastus. Baieri kuurvürstide ja kuningate suveresidents. Jalutuskäik lossiaias, mis on inglise stiilis maapark oma kanalite, kaskaadide, sildade ja kujukestega. Külastus  19 EUR
Ööbimine Ulmis.

 1. PÄEV

Ulm- on linn Baden -Würtenbergi liidumaal. Asub Doonau jõe kaldal. Ulmi toomkirik on maailma kõrgeim kirik, mille tornitipp asub maapinnast 161,53m kõrgusel. Jalutuskäik  linnas, vaatamaks peamisi vaatamisväärsusi ja toomkiriku  külastus.

Teekond jätkub saarelinna Lindausse, mida kutsutakse Bodensee pärliks. Lindau vanalinn asub Bodeni järves oleval 68 hektari suurusel Lindau saarel. Jalutuskäik linnas.

Ööbimine Bregenzis.

 1. PÄEV

Sõidame laevaga Mainau saarele. Saar on tuntud ka Lillesaare nime all. Aastal 1853 muutis Badeni suurhertsog Friedrich terve saare lilleaiaks, mis ümbritseb aastaist 1739-46 pärinevat kaunist barokset lossi. Selle omanikeks on perekond Bernadotte. Saare külastus 16 EUR+laevasõit.

Tagasiteel sõidame Pfänderi köisraudteega (Pfänderbahn) ja naudime võrratut vaadet Bodenseele, Saksamaale, Austriale, Šveitsile ja 240-le Alpi tipule. Köisraudtee peatuse juures asuval pooletunnisel matkarajal saab infot fauna ja flora kohta ning jälgida erinevaid loomi. Pilet 16 EUR

Ööbimine  Bregenzis.

 1. PÄEV

Jätkame teekonda ja sihtpunktiks on  Breitachklamm – erakordne looduselamus igale eale. 2- 2,5 tunnine matk, mis on jõukohane kõigile. Kesk-Euroopa sügavaim kanjon. Riietus mugavalt sportlik. Pileti hind 10 EUR. Kes ei soovi teha kaasa jalutuskäiku, saab kõndida lühema maa edasi-tagasi ja veeta aega mõnusas söögikohas.

Päeva teises pooles külastame Swarovski kristallimaailma. Swarovski Kristallwelten on André Helleri loodud elamusatraktsioon kristallklaasi tootja Swarovski jaoks, mis koosneb pargist, kunstimuuseumist, kauplusest ja restoranist. Keskus avati 1995. aastal ja asub Austria Tiroolis Wattensi linnas.

Ööbimine St Johannis.

 1. PÄEV

Berchtesgadeni Rahvuspark
Tänane teekond viib meid maa alla – külastame Berchtesgadeni soolakaevandust. Muljetavaldav, kokku pea 1400m  reis  rongiga soolamäe sisemusse. Pilet 24 EUR

Jätkame oma reisi, kulgedes idüllilise Königssee  äärde. Teeme laevasõidu kristallselge, smaragd-rohelise veega järvel ja naudime kauneid vaateid ning kuulame laevajuhi pasunapuhumisest tekkinud kaja imelisi helisid. Königsee – pikkus 8km, laius 1,2km, sügavus 192m.
Laevasõit toimub elektri jõul töötavate paatidega, et mitte keskkonda reostada  ja vaikust ning õigeid helisid nautida. Laevadel ei ole tualettruume. Nende kasutamise võimalus on lisaks enne paadile minekut ka St. Bartholomas , kus on võimalik teha 30 minutine ringkäik. Pileti hind 24 EUR

Õhtul jõuame Salzburgi. Vaba õhtu Salzburgis.

Ööbimine Salzburgis

 1. PÄEV

Teeme päevase ringsõidu Salzburgi ümbruses. Külastame St Gilgenit, mis on lausa jumalik koht ja asub Wolfgansee loodeosas. Tegemist on väikese ja armas linnakesega, kus elab umbes 4000 elanikku. Linna teevad eriliseks traditsiooniliste maalingutega kaetud majakesed, palju kauneid lilli rõdukastides ja imelised vaated Alpidele.
Edasi sõidame Bad Ichli, mis oli keiser Franz Joseph I suveresidents alates aastast 1849. Keiser veetis seal ligi 82 suve ja tähistas ka oma 81 sünnipäeva. Linn on valitud 2024 aasta üheks kultuuripealinnaks (Tartu ja Norras asuva Bodø kõrval)!
Võimalusel (sõltub parkimise võimalustest) külastame ka Hallstadti, mis on suur turismimagnet ning UNSECO maailmapärandi kaitse alla kuuluv linnake. Linn asub väga kauni järve ääres. Kitsastel tänavatel on tore jalutada ning piiluda vanade majade aedadesse ning jälgida kohalike toimetamisi.

Ööbimine  Salzburgis.

 1. PÄEV

Veedame päeva Salzachi jõe kaldal asuvas Mozarti sünnilinnas – Salzburgis. Jalutame vanalinnas: Raekoda, Vana turg, Toomväljak ja Salzburgi katedraal, residentsi väljak ja Residents ning imekaunis Mirabelli aias.
Lõuna paiku hakkame sõitma Münchenisse.

Kell 19.25 lend München-Riia-Tallinn (München-Riia 19.25-22.30; Riia-München 23.15-00.05)
Kell 00.05 jõuame Tallinna

Reisipaketi hind:
1399.- / Soodushind  1299,-

Hinnas sisaldub:

 • lend Tallinn-München-Tallinn
 • rühmajuhi teenus
 • eestikeelne giid
 • majutus hotellides kaheinimese tubades
 • hommikusöögid
 • kõik ekskursioonid

Lisatasu eest:
* tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 69a, 70-79a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (broneeritud istekoht bussis, 1-6 rida)
* sissepääsupiletid (hinnad seisuga suvi 2023)
* ühene majutus hotellis 390.-

 • Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

NB! Mõningates Saksamaa linnades kehtib turismimaks (5-7 EUR), mis tuleb tasuda hotellides.

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus
Ruum 609
Telefon:
 620 7676
E-post:
 info@seeniorid.ee

 

 

 

 

 

 

 

 

Loodusidülliline Baierimaa ja killuke Tirooli 29.06-05.07.2024