Loodusidülliline Baierimaa ja killuke Tirooli 27.06-4.07.2023

Sihtkoht:

899.00

Kristallselged jõed ja järved, rahvuspargid ja mitmed loodus- ja maastikukaitsealad, salapärased metsad ja päikselised nõlvad, metsik-romantilised mäed ja majesteetlikud Alpid, koos Saksamaa kõrgeima tipu Zugspitzega on paradiis igale turistile.
Lõuna-Saksamaal pakub Baierimaa koos oma pealinna Müncheniga justkui piltpostkaardilt pärit looduslikku ilu. Kaunis loodus, tervislik õhk, rikas kultuur ja hubane Baierimaa elustiil on omaette kaubamärk. Keskaegsed linnused ja linnad, kaunid lossid ja baroksed kirikud pakuvad Baierimaa metropoli kõrval selleks kõigeks ideaalse tausta. Baierimaa kombed ja südamlik külalislahkus on kogemist väärt.
Põnevust jagub meie reisil palju. Külastame näiteks:
Saksamaa vanimat, aastal 1517 rajatud soolakaevandust (Salzbergwerk Berchtesgaden), tasub külastada kõigil, kes sinnakanti satuvad. Soolakaevandus asub sügaval mäe sees ja on täis pikki tunneleid. Nende läbimisel aitab jalavaeva vähendada miniatuurne kaevurirong. Rongis istutakse pingil kaksiratsi, nagu hobuse seljas, tihedalt üksteise selja taga.
Kaevanduse kõige suuremat koobast kutsutakse Soolakatedraaliks (Salzkathedrale). Selle kõrgus on muljetavaldav ja võrdlus katedraaliga igati kohane. Kuulanud ära giidi jutu koopa ajaloo kohta, kustutakse tuled. Ruumi täidavad heli- ja valgusefektid, koopa kõrge lagi mõjub nüüd taevalaotusena. Vaatemäng on ülev ja mõjub kunstiteosena, ometi jutustab seegi lugu kaevanduse argipäevast.
Põnevust lisab 40 meetri pikkune puidust liugtee, mis viib külastaja ülemiselt platvormilt koopa põhja. Sõit sellel on närvekõditav ja uskumatult kiire hoog võtab nii mõnegi külastaja kiljuma. Muidugi on olemas ka alternatiiv treppide näol, kuid enamik eelistab siiski kiiret sõitu rahulikule kulgemisele.
Teises suuremas saalis asub 150 meetrit sügav Peegeljärv (Spiegelsee), mis on tekkinud soola töötlemise käigus. Maa-alune järv ületatakse parvega. Seda sõitu saadab Austria helilooja Peter Wolfi loodud muusika, mis on kui ood soolakristallidele. Põnevaid ruume, interaktiivseid eksponaate on kaevanduses küllaga. Selle kõige juures ära unusta kõige lihtsamat, katsuda käikude seinu, mis jätavad kätele soolase meki.

Saksamaa kõige puhtama veega Kuningate järve (Königssee) asub 600 meetri kõrgusel merepinnast, kaljuste mägede kindlas haardes, suurem osa kaldast on järsk ja ligipääsmatu. Selleks, et järve kaldal jalutada, tuleb läbi teha paadiretk, edasi-tagasi sõit kestab veidi üle tunni. Mugav on sõita elektripaadiga, mis viib külastajad ühele laugemale kaldaosale. Siin asuvad Püha Bartholomeuse kirik (St. Bartholomä) ja endine kuninglik suveresidents, mis nüüd töötab kohvikuna. Kohvikust saab muu hulgas osta siitsamast järvest püütud ja värskelt suitsutatud kala.
Elektripaadid, mis turiste järvel sõidutavad, liiguvad nii vaikselt, et võib kuulda lainete loksumist vastu paadikeret ja muidugi linnulaulu. Sel sõidul kuuleb aga veel teisigi hääli, kui katuseluugid avatakse ja giid tõstab suule trompeti. Kõlab lühike fraas ja mäed kordavad seda kajana, uuesti trompet ja taas kaja seda kordamas. Kõik on täiuslikkuseni lihvitud, fraasipikkus, pausid ja kaja ning kokku saab kauni, Alpide mitmekülgset ilu ilmestava meloodia.
Seekordsel reisil põikame sisse ka Austriasse ning veedame päeva Saltzachi jõe kaldal asuvas Mozarti sünnilinnas Salzburgis.

Rühmajuht Inno Joonas, giid Aune Kirotar. 

1.PÄEV
Lend Tallinn-München. München – tuntud kultuuri-ja meelelahutuslinn. Peale saabumist jalutuskäik linnas:  Dom (Frauenkirche), uue ja vana Raekojaga Marienplatz,  Odeonsplatz (teatiinide kirik, residents).

Nymphenburgi lossi külastus.Baieri kuurvürstide ja kuningate suveresidents. Jalutuskäik lossiaias, mis on inglise stiilis maapark oma kanalite, kaskaadide,sildade ja kujukestega. Soovijatel võimalus sõita kanalitel gondliga ( 30min/15EUR pers).

Park avatud 6.00-.18.00. Purskaevud töötavad iga päev  kell 10-12 ja 14-16. Loss avatud 9-18, viimane sissepääs 20 min enne sulgemist. Ainult lossi sissepääs grupile 5EUR, kombipilet koos pargis asuvate losside külastamisega 9 EUR.Piletihinnad 2018 järgi

Pärastlõunal jätkame reisi Ulmi suunas. Ööbimine Ulmis.

2.PÄEV
Ulm
– on linn Baden -Würtenbergi liidumaal. Asub Doonau jõe kaldal. Ulmi toomkirik on maailma kõrgeim kirik, mille tornitipp asub maapinnast 161,53m kõrgusel. Jalutuskäik  linnas, vaatamaks peamisi vaatamisväärsusi ja toomkiriku  külastus.

Teekond jätkub saarelinna Lindausse, mida kutsutakse Bodensee pärliks. Lindau vanalinn asub Bodeni järves oleval 68 hektari suurusel Lindau saarel. Jalutuskäik linnas.

Ööbimine Meersburgis.

3.PÄEV
Sõidame laevaga Mainau saarele. Saar on tuntud ka Lillesaare nime all. Aastal 1853 muutis Badeni suurhertsog Friedrich terve saare lilleaiaks, mis ümbritseb aastaist 1739-46 pärinevat kaunist barokset lossi. Selle omanikeks on perekond Bernadotte.

Ööbimine Friedrichshafenis.

4.PÄEV
Sõidame Pfänderi köisraudteega (Pfänderbahn) ja naudime võrratut vaadet Bodenseele, Saksamaale, Austriale, Šveitsile ja 240-le Alpi tipule. Köisraudtee peatuse juures asuval pooletunnnisel matkarajal saab infot fauna ja flora kohta ning jälgida erinevaid loomi. Pilet 8.70  (edasi-tagasi).

Jätkame teekonda ja sihtpunktiks on  Breitachklamm – erakordne looduselamus igale eale. Teeme jalutuskäigu kaunite koskede juurde ja see on jõukohane kõigile. Kesk-Euroopa sügavaim kanjon. Riietus mugavalt sportlik.

5.PÄEV
Kui sealt pilvepiirilt alla vaatan…

Sõidame Saksamaa kõrgeima mäetipu Zugspitze otsa ( 2962m), et katsuda keset suve lund, imetleda liustikku ja nautida 360° panoraamvaadet nelja riigi Alpide enam kui 400-le mäetipule. Alla sõidame 2017 avatud uue tõstukiga.

Ööbimine Kizbühelis.

6.PÄEV    Berchtesgadeni Rahvuspark
Tänane teekond viib meid maa alla- külastame Berchtesgadeni soolakaevandust. Muljetavaldav, kokku pea 1400m  reis  rongiga soolamäe sisemusse.
aksamaa kõige puhtama veega Kuningate järv – Königssee asub 600 m kõrgusel. Baieri Alpide kroonijuveel, smaragdrohelise veega peegelsile Königsee on ümbritsetud järskudest kaljudest. Paadisõit. Seejärel külastame Saksamaa vanimat, 1511. aaastal rajatud soolakaevandust Salzbergwerki, mis asub sügaval mäe sees ja on täis pikki tunneleid. Üks paremini eksponeeritud soolakaevandusi. Riietume tunkedesse ja tuhiseme mööda puitrenni pimedusse. Jalavaeva aitab vähendada miniatuurne kaevurirong. Ületame parvega 150 m sügavuse Peegeljärve. Suurimas koopas nn. Soolakatedraalis on heli-ja valgusefektid.

Jätkame oma reisi, kulgedes idüllilise Königssee  äärde. Teeme laevasõidu kristallselge ja smaragdrohelise veega järvel ning naudime kauneid vaateid. Kuulame laevajuhi pasunapuhumisest tekkinud kaja imelisi helisid.

Laevasõit toimub elektril töötavate paatidega, et mitte keskkonda reostada  ja vaikust ning õigeid helisid nautida.
Ööbimine Bad Reichenhallis.

7.PÄEV
Veedame päeva  Salzachi jõe kaldal asuvas Mozarti sünnilinnas – Salzburgis. Jalutame vanalinnas – Raekoda, Vana turg, Toomväljak ja Salzburgi katedraal, Residentsi väljak ja Residents ning Mirabelli aed.
Teeme väljasõidu Hellbrunni ja imetleme  sealset lossi ning kauneid veemänge Hellbrunni lossiaias.

8.PÄEV
Oma reisi viimase päeva veedame  3 jõe- Doonau, Inni ja Iltzi jõgede ühinemiskohas asuvas linnas Passaus, mille ajalugu ulatub Rooma aegadesse.Tutvume barokse vanalinna ja teiste vaatamisväärsustega ning külastame Püha Stefanose katedraali, milles asub maailma suurim kirikuorel (231 registrit ja 17388 vilet) ja kuulame orelikontserti (5EUR).

Õhtune lend München -Tallinn.

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

Reisi hind:
1199.-   / SOODUSHIND 899.- (kuni 15.02.2023 või kuni kohti jätkub)

Hind sisaldab:
* Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenused
* Lennupiletid Tallinn-München-Tallinn
* Mugava bussitransfeeri kogu reisi vältel
* Majutuse 2-kohalises toas
* Hommikusöögid hotellides
* Kõik ekskursioonid

Lisatasu eest:
* Sissepääsupiletid tasulistesse kohtadesse (muuseumid, mäekuru jne)
* Tervise- ja reisitõrkekindlustus
* Majutuse 1-kohalises toas
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (ette broneeritud koht bussis, 1-6 rida)

Soovitame teha reisitõrkekindlustuse, mis garanteerib reisijale hüvitise reisist mõjuva takistuse tõttu loobudes.
Reisija on kohustatud tutvuma Atlanto Arendus OÜ  reisilepinguga.

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus
Ruum 609
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

 

Loodusidülliline Baierimaa ja killuke Tirooli 27.06-4.07.2023