Kaunid Soome linnad – Porvoo ja Helsingi 18.05.2024

Sihtkoht:

147.00

Meile nii tuttav Helsingi pakub ikka ja jälle ohtralt võimalusi saada uusi elamusi. Helsingi täidab paljude ootused, sest seal jagub nii kultuuritempleid, ostuvõimalusi kui ka meelelahutust.

Porvoo on Soome üks vanimaid linnu, mis paikneb jõe suudmes. Linnakese rootsikeelne nimi Borgå tähendabki tõlkes “linnusejõgi”. Porvool on oluline koht Soome ajaloos ja kultuurielus. Porvoo toomkirik on armastatud nii turistide kui kohalike seas. Uidates mööda Porvoo kitsaid munakivisillutisega tänavaid värviliste puumajakeste vahel, tundub, nagu oleks keegi ajaratast paarsada aastat tagasi kerinud.

Mõnusa ilmaga Porvoos kauneid maju vaadates tunned, et elu on ilus – väikesed värvilised puumajad lilli täis õuekestega ja pikad kitsad munakivisillutisega kaetud tänavad mõjuvad romantiliselt. Need 19. sajandist pärit majad ning jõe kaldal seisvad vanad rootsipunased rannaaidad on ka põhilised, mille pärast siia tasub sõita.

Porvoo jätab oma puitehitistega äärmiselt romantilise mulje. Munakivisillutisega kaetud tänavad on kitsad ja romantilised. Porvoo jõe vanalt puusillalt avaneb lummav vaade rootsipunastele paadikuuridele. Siin on hulgaliselt kohvikuid ja restorane igale maitsele, sekka ka põnevaid sisustus- ja mänguasjapoode.

Loviisa on armas puitmajadega linn Soomes Uusimaa maakonnas. Loviisa on kakskeelne linn, 55% elanikest räägib soome ja 40% rootsi keelt. Loviisa asutati 1745. aastal Rootsi piirikindlusena. Näeme imelisi vaateid üle Loviisa lahe ning naudime  ajaloolist 18. sajandil rajatud linna. Kesklinn on Loviisas armas puitmaju täis asum koos kauni kiriku ning kaunite soolakuuridega.

Reisikava

6.30-7.00 Kogunemine Tallinna reisisadama D-terminalis EXITravel piletite registreerimise kassas II korrusel.
7.30 Väljub laev Tallinnast.
7.30-9.30 Hommikusöök laevas (lisatasu eest). Vaba aeg laevas.
9.30 Saabub laev Helsingi Lääneterminali.
9.30-9.45 Kogunemine bussi
10.00-11.00 Sõit Porvoosse
11.00 Linnaekskursioonid Porvoos ja Loviisas. Linnaekskursiooni käigus tutvutakse Porvoo vanalinnaga, külastatakse Porvoo katedraali ja linnaväljakut. Hiljem jätkub aega ka omal käel linna avastamiseks, poodide ja kohvikute külastamiseks ning keha kinnitamiseks. Seejärel sõidame Loviisasse ja naudime veidi teistlaadse väikelinna võlusid. Külastame kirikut ja kuulsaid kohalikke kohvikud ning kauneid soolaladusid.
17.30-19.00 Sõit Helsingisse
19.00 Minek laeva koos rühmajuhiga.
19.30 Väljub laev Helsingist.
19.30-21.30 Vaba aeg laevas. Soovi korral buffet’ õhtusöök (lisatasu eest).
21.30 Saabumine Tallinna.

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda muudatusi.

Reisi hind:
169.- / Soodushind 147.-

NB! Alates 13.06.2022 lisandub kütuse lisatasu  5.-  ja CO2 tasu 6.- reisija kohta

Hind sisaldab:
* Eestikeelse rühmajuhi teenused
* Laevasõidu Tallinn-Helsingi-Tallinn
* Bussisõidu Helsingi-Porvoo-Helsingi
* Loviisa linnaekskursiooni
* Porvoo linnaekskursiooni

Lisatasu eest:
* Tervisekindlustus ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest)

Soovi korral:
* Buffet’ hommiku (19.-) ja õhtusöök (lisatasu 32.-) laevas koos kergete alkohoolsete jookidega
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (ette broneeritud koht bussis, 1-6 rida)

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala puiestee 8, 6. korrus, ruum 609
Büroo avatud: E, K, N kell 10:00-14:00
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Kaunid Soome linnad – Porvoo ja Helsingi 18.05.2024