Teatrireis "Korvpall on saatanast" Tartu Kammivabrikus 08.07.2023 / UUS!

Sihtkohad: ,

89.00

„Korvpall on saatanast“ on lavastus korvpallist, armastusest, usaldusest ja keerulistest valikutest. Mihkel Tiksi poolt kirjutatud ja Urmas Lennuki poolt dramatiseeritud lugu viib vaataja 1970ndate lõpu ja 80ndate alguse korvpallimaailma, mil üks erakordselt värvikas periood oli lõpule jõudnud, ning uus polnud jõudnud veel alata. Vastanduvad noorte ambitsioonikus ning vanade mängijate soovid. Korvpallisaalis ja riietusruumis rullub lahti inimsuhete rägastik, mis lõpeb nii nagu meist keegi oodatagi ei oska.
Lavale jõudvates tegelastes saavad vaatajad ära tunda omaaegseid legende nagu Tammiste, Krikun, Lipso jpt.

“Korvpall on saatanast” räägib teisest perioodist Eesti korvpallis kui Ove Mustingu mängufilm “Kalev”, räägib Inga Lunge.
“See lugu, mis nüüd lavalaudadele jõuab, on natuke varasemast perioodist. Korvpall on muidugi populaarne ja tundub, et see käib periooditi, et mingil hetkel on kõrghetk ja mul on tunne, et praegu on ühe uue tõusu aeg küll.”
Mihkel Tiks: “Enne mind, 60. aastatel oli Ilmar Kullami kuulus Kalev. Kui mina jõudsin meeskonda, läks see allamäge. Mina olin mängujuht ja meeskond käis alla ning alles Salumetsaga tõusis 90ndatel, see oli see filmi-Kalev.”
Kuigi “Korvpalliromaan” oli Tiksi sõnul päriselu lähedane, oli see siiski pehmem variant.
“See oli ikkagi nõukogude aeg, tsensuur ja spordist ei võinud karmilt kirjutada. Aga see, millest “Korvpall on saatanast”, sünnib, on dramaatilisem ja karmim. See süngem variant minu karjäärist.”
Inga Lunge: “Materjal on väga mahukas. Seal on intriigi, on armastust, on reetmist, pettumust. Kõike-kõike. Väga hästi kirjutatud näitemäng ja eriti kahju, et see on ammu kirjutatud. See on jäänud sahtlisse seisma,” kirjeldas ta.

“Kõik kõige parem jääb kindlasti sisse. See, mida inimesed sinna tulles saavad, on kuhjaga põnevust, äratundmist, ka vanade legendaarsete mängijate äratundmist,” sõnas ta.

See, mis lavalaudadele 6. juulil Tartu Kammivabrikus jõuab, on juba Urmas Lennuki dramatiseering.

OSADES: Riho Kütsar, Pääru Oja, Mikk Saar, Rasmus Kull, Märt Jakobson, Karl Robert Saaremäe, Karl Edgar Tammi, Ingrid Margus, Liisu Krass, Märt Koik, Karl Bussov ja Madis Šumanov.
Kunstnik Karmo Mende, muusikaline kujundaja Toomas Lunge, lavastaja Inga Lunge

Reisikava:
13.45-14.00 kogunemine Estonia teatri ees parklas
14.00
alustame sõitu Tartusse. Väike peatus Tikupoisis.
17.00 jõuame Tartusse
17.00-18.00 võimalus külastada Tartu Kammivabrikus toredat näitust ja kinnitada keha
18.00-20.45 etendus “Korvpall on saatanast”
21.00-23.30 Tagasisõit Tallinna. Lõpetame sõidu Estonia teatri ees parklas.

Hind
119.-/ Soodushind 89.-

Hinnas sisaldub:
* rühmajuhi teenus
* sõit mugavas bussis Tallinn-Tartu-Tallinn
* teatripilet

Lisainformatsioon ja registreerimine
Rävala 8, Tallinn
tel 620 7676
info@seeniorid.ee
www.seeniorid.ee

Teatrireis "Korvpall on saatanast" Tartu Kammivabrikus 08.07.2023 / UUS!