Suvekruiis Läänemere kauneima laevaga Silja Serenade Ahvenamaale 30.07-01.08.2021

Sihtkoht:

49.00

Kaks suurepärast kruiisi
10-12.07.2021 või 30.07.-01.08.2021

Sellel suvel on erakordne võimalus sõita Läänemere kauneima laevaga Ahvenamaale! Silja Serenade on kuulus on imekauni jalutustänava poolest, Teil on tunne, et viibite hoopis mõne suures linnas, aga mitte laevas.
Eriline jalutustänav on palistatud restoranide ja baaride ning kauplustega. Promenaadile avanevad mõlemast küljest kajutiaknad – tõeline linnatänav avamerel.
Nautida saab suurepäraseid restorane ja spa mõnusid. Merekruiisi muudab tõeliselt nauditavaks elamuseks laeva erinevates baarides ja ajaveetmiskohtades pakutav meelelahutus. Säravaid artiste, live-muusikat ja meeleolukaid etteasteid leidub igale maitsele.
Läbi kahe korruse ulatuvas ööklubis Starlight mängib ansambel parimat rahvusvahelist tantsumuusikat ning suurepärased baarmanid valmistavad aina fantastilisemaid kokteile. Keskööl vallutab lava särtsakas show-programm.

Ahvenamaal on võimalik veeta kas pikk päev omal käel pealinna Mariehamnis võ liituda meie ekskursioonigrupiga, et Marienhamni ning Ahvenamaaga lähemat tutvust teha.
Eestikeelse giidiga meeleolukal ringreisil tutvume Ahvenamaa vaatamisväärsuste ja kohaliku eluga. Peatume Badhusbergeti vaateplatvormil, millelt avaneb imearmas linn oma täies hiilguses. Sõidame Eckerösse, mis on olnud alates 17. sajandist tähtis sõlmpunkt Stockholmi ja Peterburi vahel. Reis viib meid ka Bomarsundi kindlusesse, mille Briti ja Prantsuse väed Krimmi sõja ajal maatasa tegid. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Bomarsund on üks oluline märk Vene Keisririigist Ahvenamaal.

Külastame Stallhageni õlletehast ning sealset suurepärast kauplust, kus on võimalik teha toredaid sisseoste Ahvenamaa maitsete nautimiseks.
Vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve.
Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega, mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseumis ekponeeritakse elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel. Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas endises vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut, kus soovi korral on võimalik keha kinnitada.
Ringsõit lõpeb Mariehamnis. Omal käel võivad soovijad käia 1903 aastal ehitatud ja muuseumina tegutseval purjelaeval Pommern (sissepääs lisatasu eest 14€/8€). Sama piletiga pääseb ka Meremuuseumisse.
Ekskursioon kestab ligikaudu 5 tundi ning algab ja lõpeb sadamas.
Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.

Programm
1. päev
18.30-19.00 Kogunemine D-terminalis teisel korrusel EXITravel sildiga kassas. Laeva pardakaartide jagamine.
20.00 väljub laev Tallinnast Mariehamni. Õhtusöök laevas (lisatasu eest)

2. päev
Hommikusöök laevas (lisatasu eest)
10.00 Saabumine Mariehamni.
Ekskursiooni algus sadamast (ca 5h)

Vaba aeg Marienhamnis.
18.00 Laev väljub Marienhamni sadamast Tallinnasse. NB! Pääs laeva on kogu aeg avatud.

3. päev
Hommikusöök (lisatasu eest)
8.00 Saabub laev Tallinna

Hind
alates 49.-

Kajutite võimalused:
Koht B4 kajutis 49.-
Koht B2 kajutis 84.-
Koht Promenad4  kajutis 59.- (aknaga promenaadile)
Koht Promenad2  kajutis 109.- (aknaga promenaadile)
Koht A4 kajutis 69.- (aknaga kajut)
Koht A2 kajutis 136.- (aknaga kajut)

Hinnas sisaldub
* sõit valitud kajutis marsruudil Tallinn-Mariehamn-Tallinn
* eestikeelse giid-rühmajuhi teenused

Lisatasu eest
* bussiekskursioon Ahvenamaal 5 tundi (49.-)
* toitlustamine laevas (hommikusöök 14.-; õhtusöök 38.-)
* tasulised sissepääsud muuseumidesse
* reisikindlustus

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus
Ruum 609
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Suvekruiis Läänemere kauneima laevaga Silja Serenade Ahvenamaale 30.07-01.08.2021