"Raimond Valgre 110" Kaunid kontserdid Käsmus 13.06.2023

64.00

RAIMOND VALGRE 110

Raimond Valgre laulud on eestlasi köitnud aastakümneid ning tõenäoliselt nauditakse neid meloodiaid ka saja aasta pärast.
Käsmu kaunite kontsertide 15-nda hooaja avakontserdil kõlavadki need väärtuslikud heliteosed väärikate esitajate ettekandes.

Ansamblikaaslane nooruspäevilt, hilisem helilooja ning muusikaajakirjanik Valter Ojakäär on kirjutanud nõnda: „Saatus kinkis talle vaid kolmkümmend kuus eluaastat. Kes teab, kui palju laule oleks ta veel loonud, kui tema elu oleks kujunenud rahulikumaks, harmoonilisemaks, ja sellest johtuvalt ka pikemaks. Oleks … oleks … oleks …”
Tänavu 7. oktoobril möödub selle fotodelgi ujedana mõjuva noormehe, kes end eluajal tagasihoidlikkusest ise kordagi heliloojaks tituleerida ei tihanud, sünnist juba 110 aastat. Suur osa mitmeid põlvkondi hiljem sündinud eestlasi tunneb tema tähtsamate lugude viise ning teab nende sõnu peast. Raimond Valgre muusika läheb südamesse ega jäta kuulajaid külmaks.

Tõnu Raadiku ansambli saatel esitavad juubilari loomingut Eesti parimad Valgre lugude interpreedid – Ivo Linna, Marko Matvere ja Mart Sander.

"Raimond Valgre 110" Kaunid kontserdid Käsmus 13.06.2023