"Niskamäe naised" Vanemuise teatris 08.10.2023

59.00

Perekonnasaaga kahes vaatuses

See on lugu tugevatest naistest ja hingelistest meestest, samuti traditsioonide jõust ja maa väest.
Niskamäe põlistalu valitseb vanaperenaine, kelle järglaseks peab saama tema poeg. Poeg armub aga ülepeakaela haritud linnatüdrukusse, kes näeb oma pere tulevikku hoopis teisiti kui vanaperenaine seda sooviks.
Algab võitlus kaasaja nõuete ja vanade kommete, unistuste ja kohustuste, vere- ja armusidemete vahel. See suur eepiline draama kujutab neid valikuid, mille ees seisab inimene alati, ajastust hoolimata. Siin on nii vanatestamentlikku vankumatust kui põhjamaa lühikese suve hullutavaid ihasööste, nii pisiasjalikke intriige tagatubades kui saladuslikke suusaretki metsades.
Lavastust saadab elav muusika. Tangod, polkad ja jenkad tulvavad armastusest ja igatsusest. Vanaperenaine võitleb lõpuni ega anna armu ei endale ega teistele, sest mängus on Niskamäe tulevik.

Hella Wuolijoki ehk Hella Murrik on Eesti päritolu Soome kirjanduse klassik, kelle loomingus on sageli esil võimsad naised. Vanemuise „Niskamäe naiste“ dramatiseering põhineb kahel Wuolijoe viiest näidendist koosneval tsüklil: näidenditel „Niskamäe naised“ ja „Niskamäe leib“.

Esietendus 13. veebruaril 2021 Vanemuise suures majas

Loviisa rolli eest lavastuses “Niskamäe naised” sai Külliki Saldre Eesti Teatriauhindade 2022. aasta naispeaosa auhinna.
2022. aasta kunstnikuauhinna laureaat kujunduste eest lavastustele “Niskamäe naised” ja “Sume on öö” (Ugala) on Lilja Blumenfeld.

AUTOR HELLA WUOLIJOKI

TÕLKIJA LINDA VIIDING
LAVASTAJA, DRAMATURG JA LAULUSÕNADE AUTOR TIIT PALU
KUNSTNIK LILJA BLUMENFELD
KOREOGRAAF MARE TOMMINGAS
MUUSIKAJUHT ELE SONN
VALGUSKUNSTNIK MARGUS VAIGUR (ENDLA)

OSADES KÜLLIKI SALDRE, MAARJA JOHANNA MÄGI, RAGNE PEKAREV, PRIIT STRANDBERG, RIHO KÜTSAR, MERLE JÄÄGER, SAARA NÜGANEN VÕI KÄRT TAMMJÄRV, ANDRES MÄHAR, KAAREL POGGA, KAROL KUNTSEL, OSKAR SEEMAN, KEN RÜÜTEL, SAARA KALJUJÄRV, TRINE LEPP, GABRIELE EENSOO, ANABEL AINSO, ELIISE VIRUMÄE, MERILYN ELGE, LISANNA LAJAL, ANETTE PÄRN, KARMEN MAI KARUS, MIRELLE UIBOKAND, KERT KRÜSBAN

Reisikava:
12.45-13.00 kogunemine Estonia teatri ees parklas
13.00
alustame sõitu Tartusse
15.00 jõuame Tartusse
16.00-18.55 etendus “Niskamäe naised”
19.15-21.15 Tagasisõit Tallinna. Lõpetame sõidu Estonia teatri ees parklas.

Hind
89.-/ Soodushind 69.-

Hinnas sisaldub:
* rühmajuhi teenus
* sõit mugavas bussis Tallinn-Tartu-Tallinn
* teatripilet

Lisainformatsioon ja registreerimine
Rävala 8, Tallinn
tel 620 7676
info@seeniorid.ee
www.seeniorid.ee

"Niskamäe naised" Vanemuise teatris 08.10.2023