TERVISEREIS MADEIRA SAARELE 2.-9. oktoober 2022

Sihtkoht:

1,099.00

„Igavese kevade” saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel.
Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis sobib ideaalselt eakamatele inimestele. Ühtlane temperatuur soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust.

1.päev OTSELEND TALLINNASTKoguneme Tallinna Lennujaamas EXITravel&Training infoletis, kus väjastatakse vajalikud dokumendid lennuks Funchali. ( lennuaeg orient 6 t)
Tere tulemast Madeirale-  BEMVINDO A MADEIRA – tervitavad Teid meie eestikeelsed esindajad Funchali lennuväljal.
Mugavad reisibussid viivad hotellidesse.
2. päev FUNCHALI LINN
 
Hommikusöök. Merevaadet nautides joome kohvi rikkalikus rootsi lauaga restoranis. Alustame tutvust imearmsa Funchali linnaga. Funchal on 100000 elanikuga Madeira pealinn. Linn on kui suur teater, mis avaneb Atlandi ookeanile. Sõidame bussiga läbi kesklinna ning teeme peatuse kõige värvikamas kohas- eksootiliste puuviljade turul. Turuletid on täis eksootilisi puu- ja juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Külastame eksklusiivset Madeira veinikeldrit, kus kõigil huvilistel on võimalus degusteerida ajaloolisi Madeira veine. Kuuleme ka ülevaadet Madeira veinide sajanditepikkusest ajaloost. Sõidame Monte mäele. Külastame Monte Troopikaaeda, mis tekitab kõigil imetlust. Aed on rajatud 17. ja 18. sajandil, mil sinna toodi troopilisi taimi Aafrikast , Hiinast ja Austraaliast.  ÄRGE UNUSTAGE FOTOKAAMERAT! Eriti pakuvad silmailu hiiglaslik araukaariapuu, üle peade kõrguvad sõnajalad, troopilised orhideed, imekaunid veesilmad jt eksootilised taimed.
3. päev LÄÄNE-MADEIRA RINGREIS
 
Hommikusöök. Asume mugava reisibussiga saare lääneosa avastusretkele. Päeva jooksul külastame erilisi vaatamisväärsusi. Sõidame üle mäestiku (ca 1700 m veepiirist) keskmäeplatoole  Paul da Serrale.  Teekonna algul läbime kaluriküla Camara de Lobosit, mis oli kunagi Sir W. Churchilli üks lemmikpuhkuse kohti. Peatume Ribeira Bravas, külastame sealset turgu ja 15 saj pärit kirikut. Pärastlõunal saabume Madeira saare läänepoolele, Porto Monizi. Võimalik süüa lõunat ja espada kala. Soovijad saavad käia ujumas ookeanivee basseinides, mis on moodustunud laavakivist tuhandeid aastaid tagasi. Õhtupoole külastame koduteel Sao Vicente küla. Meie päevane reis pakub imeakauneid  ja piltilusaid veekoskede vaateid.
4. päev
PORTO SANTO SAAR  Varajane hommikusöök. Porto Santo on Madeira  naabersaar oma pikkade ja kaunite liivarandadega. Saarele sõidame laevaga, mis väljub Funchali sadamast . Teekond kestab ca 2 tundi. Porto Santo on pindalalt 42 km² ja üle 5000 elanikuga saar, mis asub u 40 km kaugusel Madeiralt. Veedame terve pika päeva nautides Porto Santo vaatamisväärsusi ning tervendades oma keha terviseliivadel. Meditsiiniliselt on uuritud, et  Porto Santo liival on tervistav mõju inimese kehale, eriti mõjub hästi see meie liigestele ja liigestevaevustele. See on ideaalne koht, kus olla iseendaga ja laadida oma energiavarusid. Raviliiva saab ka kaasa võtta. Saarel on võimalik tutvuda  väikese pealinnaga.
5. päev ATLANDI OOKEAN JA DELFIINID(lisatasu eest)  Hommikusöök. Meeleolukas retk Atlandi ookeanil, Christopher Kolumbuse lipulaeva SANTA MARIA, autentse koopiaga.    Merereis Santa Marial loob ajaloolise tunde kaugetest aegadest, kui Madeira saart külastasid mereröövlid ja erinevad maadeuurijad.  Tihti on võimalik näha ookeanis vaalasid ja delfiine. Võib päikest võtta ja ujuda ookeanis.
6. päev IDA-MADEIRA  Hommikusöök. Päev aega  kestev  ekskursioon  annab  võimaluse  teha tutvust  Madeira  saare idapoolse osaga ja näha sealseid  asulaid ja kohalikke maaharijate tegevust. Peatume kuulsas Camacha külas, kus peetakse veinifestivale ja mis on tuntud  vitspunutiste  valmistamise poolest. Sõidame läbi eukalüptisalude, kadakametsade ja kanarbikupõldude, saare kõrguselt kolmandasse tippu, Pico Do Arieirole (1818m). Ilusa ilma korral avaneb  imeline vaade saare kõrgeimatele mägedele ja kuulsale Nunnade orule. Külastame Ribeiro Friot, kust suundume edasi saare kuulsaimasse postkaardifotode paika Santana külla. Siinsed tuntud väikesed päkapikumajakesed, õlgkatustega majakesed, on enamuses Madeirat tutvustustavates materjalides fotografeeritud. Käime läbi Püha Laurentiuse  poolsaarest ja lõpetuseks Canicalist ja Maschicos küladest.
7. päev RAHVUSÕHTU (lisatasu eest) Hommikusöök. Päeval on võimalik sõita tasuta mugava hotellibussiga linna ja osta suveniire ning kingitusi, mis jäävad meenutama imekaunist Atlandi ookeani pärlit – Madeira saart.
Soovijad viiakse õhtul mägedesse, kohalikku rahvusrestorani, kus saab nautida rahvustoite ning meeleolukate rahvaviiside saatel  kaasa lüüa rahvustantsudel.  Võib tellida espedatat ehk saareelanikele meelepärast vardas küpsetatud ning ürtidega maitsestatud  loomaliha.

  1. päev LEVADA MATK N Levadad on Madeira üks suurimaid vaatamisväärsusi. Mööda kauneid mägiservasid kulgevad veekanalid, mis on rajatud eesmärgiga ülevalt mägedest alla rikkalikele põldudele kastmisvett tooma. Kanalite küljes asuvad matkarajad, mis kulgevad mööda maalilist kaljuservi, läbi koobaste ja imekauniste mägikoskede. Sadu aastaid vanad kanalid on ümbritsetud lopsaka ja rikkaliku taimestikuga. Vaateid jagub kõigile nii väiksemale kui suuremale romantikule. Matkamine pakub suurt naudingut. Matka lõppedes külastame mägirestorani et kinnitada keha maitsva traditsioonilise Madeira toiduga. Matka pikkus ca 10 km.
  2. päev LEND FUNCHAL- TALLINN otselend Funchalist Tallinna

NB! Programmis võib meist mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

HIND: 1105.-
Soodushind 990.- (kehtib kuni 15.02.2022)

HIND SISALDAB

* Otselend Tallinnas Funchali ja tagasi
* Koht TWIN toas kvaliteetses hotellis****
* Hommikusöögid hotellis
* Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenus
* Funchali linnaekskursioon koos kauni troopikaaia külastusega

LISATASU EEST:
* Tervisekindlustus
* Ühene majutus hotellis ( 320.-)
* Õhtusöögid Alto Lido hotellis (buffe´ stiilis, /ei sisalda jooke/ ettetellimisel 240.-)
* Ida Madeira ekskursioon 68.- (sisaldab lõunasöögi)
* Lääne Madeira ekskursioon 68.-(sisaldab lõunasöögi)
* Atlandi ookean ja delfiinid 40.-
*Levada matk 68.- (sisaldab lõunasöögi)
* Porto Santo reis 120.- (sisaldab lõunasöögi)

 

TERVISEREIS MADEIRA SAARELE 2.-9. oktoober 2022