MADEIRA, PÄRL ATLANDI OOKEANIS 1-8.05.2022

Sihtkoht:

1,099.00

„Igavese kevade” saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel.
Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis sobib ideaalselt eakamatele inimestele. Ühtlane temperatuur soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust.

1.päev lend Tallinn-FunchalKoguneme Tallinna Lennujaamas EXITravel&Training infoletis, kus väjastatakse vajalikud dokumendid otselennuks Funchali. Transfeer hotelli.
2. päev FUNCHALI LINN  Hommikusöök rikkalikus buffe´t lauaga restoranis. Alustame tutvumist imearmsa Funchali linnaga. Funchal on 100000 elanikuga Madeira pealinn. Linn on nagu suur teater, mis avaneb Atlandi ookeanile. Sõidame bussiga läbi kesklinna ning teeme peatuse kõige värvikamas kohas- eksootiliste puuviljade turul. Turuletid on täis eksootilisi puu- ja juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Külastame eksklusiivset Madeira veinikeldrit, kus kõigil huvilistel on võimalus degusteerida ajaloolisi Madeira veine. Kuuleme ka ülevaadet Madeira veinide sajanditepikkusest ajaloost. Sõidame Monte mäele. Külastame Monte troopikaaeda, mis tekitab kõikides imetlust. Aed on rajatud 17. ja 18. sajandil, mil sinna toodi troopilisi taimi Aafrikast , Hiinast ja Austraaliast.  ÄRGE UNUSTAGE FOTOKAAMERAT! Eriti pakuvad silmailu hiiglaslik araukaariapuu, üle peade kõrguvad sõnajalad, troopilised orhideed, imekaunid veesilmad jt eksootilised taimed.
3. päev LÄÄNE-MADEIRA RINGREIS  Hommikusöök. Asume avastama Lääne-Madeirat. Päeva jooksul külastame erilisi vaatamisväärsusi. Sõidame üle mäestiku (ca 1700 m veepiirist) keskmäeplatoole  Paul da Serrale.  Teekonna alguses läbime kaluriküla Camara de Lobosit, mis oli kunagi Sir W. Churchilli üks lemmik puhkusekohti. Peatume Ribeira Bravas, külastame sealset turgu ja 15 sajandist pärit kirikut. Pärastlõunal saabume Madeira saare läänepoolele, Porto Monizi. Võimalik süüa lõunat. Soovijad saavad käia ujumas ookeaniveega basseinides, mis on moodustunud laavakivist tuhandeid aastaid tagasi. Õhtupoole külastame koduteel Sao Vicente küla. Meie päevane reis pakub imeakauneid  ja piltilusaid vaateid koskedele.
4. päevHommikusöök. Päeval naudime päikest ja võimalust iseseisvalt linnas ringi vaadata. RAHVUSÕHTU. Soovijad viiakse õhtul mägedesse, kohalikku rahvusrestorani, kus saab nautida rahvustoite ning kohalikke rahvatantse. Saab nautida espedata´t ehk saareelanikele meelepärast vardas küpsetatud ning ürtidega maitsestatud  loomaliha.
5. päev ATLANDI OOKEAN JA DELFIINID  Hommikusöök. Meeleolukas retk Atlandi ookeanil Christopher Kolumbuse lipulaeva SANTA MARIA autentse koopiaga.    Merereis Santa Marial loob ajaloolise tunde kaugetest aegadest, kui Madeira saart külastasid mereröövlid ja erinevad maadeuurijad.  Tihti on võimalik näha ookeanis vaalu ja delfiine. Võib päikest võtta ja ujuda ookeanis.
6. päev IDA-MADEIRA Hommikusöök. Päev aega  kestev  ekskursioon  annab  võimaluse  teha tutvust  Madeira  saare idapoolse osaga ja näha sealseid  asulaid ning kohalike maaharijate tegevust. Peatume kuulsas Camacha külas, kus peetakse veinifestivale ja mis on tuntud  vitspunutiste  valmistamise poolest. Sõidame läbi eukalüptisalude, kadakametsade ja kanarbikupõldude, saare kõrguselt kolmandasse tippu, Pico Do Arieirole (1818m). Ilusa ilma korral avaneb  imeline vaade saare kõrgeimatele mägedele ja kuulsale Nunnade orule. Külastame Ribeiro Friot, kust suundume edasi saare kuulsaimasse postkaardifotode paika, Santana külla. Siinsed väikesed päkapikumajakesed, (õlgkatustega majakesed) on enamuses Madeirat tutvustustavates materjalides fotografeeritud. Külastame Püha Laurentiuse  poolsaart, Canicalise ja Maschicose külasid.
7. päev. PORTOS SANTO (vaid nõudluse korral), Meeleolukas sõit laevaga Madeira kõrvalsaarele, kus laiuvad kuldsäravad liivaranad. Ekskursioon kestab terve päeva.

8. päev   Lend Funchal Tallinn
NB! Programmis võib meist mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

HIND: 1105.-
Soodushind 990.- (kehtib kuni 24.12.2021)

HIND SISALDAB

* Otselend Tallinnas Funchali ja tagasi
* Koht TWIN toas kvaliteetses hotellis****
* Hommikusöögid hotellis
* Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenus
* Funchali linnaekskursioon koos kauni Troopikaaia külastusega

LISATASU EEST:
* Tervisekindlustus
* Ühene majutus hotellis ( 320.-)
* Õhtusöögid Alto Lido hotellis (buffe´t stiilis, /ei sisalda jooke/ ettetellimisel 240.-)
* Ida Madeira ekskursioon 68.- (sisaldab lõunasöögi)
* Lääne Madeira ekskursioon 68.-(sisaldab lõunasöögi)
* Atlandi ookean ja delfiinid 40.-
*Levada matk 68.- (sisaldab lõunasöögi)
* Porto Santo reis 120.- (sisaldab lõunasöögi)

 

MADEIRA, PÄRL ATLANDI OOKEANIS 1-8.05.2022