LÕIKUSPIDU AHVENAMAAL. 17-19.09.2021

Sihtkoht:

29.00

Sügis on Ahvenamaal kauneim aeg. 17.–19.09 tähistatakse seal traditsiooniliselt Sköderfesti ehk lõikuspidu, mis on kohalik kõrghetk, siinse toidukultuuri mootor ja pulseeriv süda
Pika traditsiooniga üritusel külastame kohalikke talusid ja väiketootjaid. Pidustused on toimunud Ahvenamaal juba pikki aastaid ning toonud saarele tuhandeid huvilisi mitmelt poolt.
Lõikuspeol osalemisek, peavad tootjad  igal aastal välja mõtlema midagi uut. Olgu siis selleks lastele suunatud tegevus, traktoritakso käivitamine või uus toode talupoes.
Kõik huvilised saavad maitsta ja osta Ahvenamaa hõrgutisi otse tootjatelt.  Pakutake: õlut, limonaadi, õunu, juustu, leiba ja saia ning palju muudki. Müügil on ka kohalik kaunis ja omanäoline käsitöö.

Tulge ja tähistage selle sügise saagi valmimist, nautige kohalikku toitu ning atmosfääri ja inspireerivaid kohtumisi Ahvenamaa toidutootjatega.
Ühendame meie mitmekülgse ja huvitava ekskursiooni kohalike väiketootjate ning talude külastamisega.
Reis sobib suurepäraselt Eesti väiketootjatele, põllumajanduse ning toiduainetetööstusega tegelevatele inimestele ning käsitööhuvilistele.

Programm
1. päev
19.00 Kogunemine sadamas. Laeva pardakaartide jagamine.
20.30 Väljub laev Tallinnast Mariehamni. Laevas saab mõnusasti aega veeta ja soovi korral süüa rikkalikku õhtusööki (lisa 39.-)
2. päev
Hommikusöök laevas (lisa 14.-
9.00 Saabume Mariehamni.
Ekskursiooni algus sadamast. Ekskursioon kestb ca 5 tundi. Hiljem jääb veel soovi korral vaba aega Marienhamis veetmiseks.
Ahvenamaa ringreisil tutvume vaatamisväärsuste ja kohaliku eluga ning külastame Avatud Talude Päeva raames erinevaid väiketootjaid.

Peatume Badhusbergeti vaateplatvormil, millelt avaneb imearmas linn oma täies hiilguses. Sõidame Eckerösse, mis on olnud alates 17. sajandist tähtis sõlmpunkt Stockholmi ja Peterburi vahel. Reis viib meid ka Bomarsundi kindlusesse, mille Briti ja Prantsuse väed Krimmi sõja ajal maatasa tegid. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Bomarsund on üks oluline märk Vene Keisririigist Ahvenamaal.
Külastame Stallhageni õlletehast ning sealset suurepärast kauplust, kus on võimalik teha toredaid sisseoste Ahvenamaa maitsete nautimiseks. Lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Smakby, kus saab nautida toitu Soome tuntud koka Michael Björklundi restoranis, samas on ka pruulikoda ja kohalikku käsitööd ning toiduaineid müüv kauplus.
Vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve.
Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega, mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseumis ekponeeritakse elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel. Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas endises vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut, kus soovi korral on võimalik keha kinnitada.
Ringsõit lõpeb Mariehamnis. Omal käel võivad soovijad käia 1903 aastal ehitatud ja muuseumina tegutseval purjelaeval Pommern (sissepääs lisatasu eest 14€/8€). Sama piletiga pääseb ka Meremuuseumisse.

19.00 Laev väljub Marienhamni sadamast tagasi Tallinna.
Õhtusöök laevas (lisa 39.-)

3. päev
Hommikusöök laevas (lisa 14.-)
10.45 Saabub laev Tallinna

Hind
Alates 29.-

Hinnad ja kajutid:
Koht B4T (aknata) kajutis 29.-
Koht A4 (aknaga) kajutis 51.-

Hinnas sisaldub
* sõit valitud kajutis marsruudil Tallinn-Mariehamn-Tallinn
* eestikeelse giid-rühmajuhi teenused

Lisatasu eest

* ekskursioon Ahvenamaal koos Avatud Talude Päeva külastamisega (49.-)
* tasulised sissepääsud muuseumidesse
* hommikusöök laevas
* õhtusöök laevas 39.-
* hommikusöök laevas 14.-

LÕIKUSPIDU AHVENAMAAL. 17-19.09.2021