Liivlaste ajaloo jälgedes. Kuramaa kaunimad paigad 14.-16.08.2023

Sihtkoht:

299.00

Kuramaa on Läti ja oli Vana-Liivimaa läänepoolseim ajalooline piirkond, mis hõlmab Kura poolsaare ning sellest lõuna ja ida poole jäävad Läti alad.
Rannik oli nõukogude ajal rangelt valvatud läänepiir. Tänapäeval on Kuramaa rannikul paljudes kohtades säilinud võluv tsivilisatsioonist puutumata loodus. Võib peesitada päikeselisel rannal ja otsida merest väljauhutud merevaigutükikesi.
Kuramaa rannik võlub puutumata looduse hindajaid – mööda mereäärt võib kõndida kilomeetreid, kohtamata ainsatki inimest. Ehk õnnestub aga tutvuda mõne mereelanikuga – kevadel on kombeks rannas puhata hülgepoegadel.

Pärast tugevaid tuuli võid rannaliivast leida üllatuse – kaldale uhutud merevaigutükikesi. Kõige tõenäolisem on leida männipisarateks kutsutavaid kuldseid teri Kuramaa ranniku lõunaosas.

Ventspils üllatab mitmesuguguste vaatamisväärtustega – hoolitsetud ja maitseka linnakeskkonna, lõbusõidurongi Mazbānītis ja kitsarööpmelise raudtee, Sinilipu supelranna ja düünidega. Ventspilsis on ka moodsa teleskoobiga varustatud observatoorium, kus võib vaadata tähti, ning Baltimaade moodsaim ja Läti ainus digiplanetaarium.

Kuldīga vanalinn ja romantilised tänavad, kus võib igal sammul tunda keskaja hõngu, vaimustavad neid, kes eelistavad väikelinna tõttamiseta rahu. Tundub, nagu oleks umbes aastal 1910 Kuldigas aeg seisma jäänud. Kuldiga on stiilne ja maaliline provintsilinnake (kuigi kunagi oli siin Kuramaa pealinn ning Kura hertsogite laevatehas).
Linnake on täis kauneid puitmaju, madal ja kohutavalt armas. Otsige üles linnast läbi voolav jõeke ning patseerige piki selle kaldaid kuni jõuate tõelise vaatamisväärsuseni – meeter-paar kõrge, kuid väidetavalt Baltikumi pikima (275 m) koseni.
Maitske mõnda piirkonna traditsioonilist rooga, näiteks

  • sklandrausis’eid ehk kartuli-porganditäidisega rukkijahupirukaid;
  • biguzis’t ehk rukkileivamagustoitu vahukoorega;
  • bukstiņputra’t ehk kartuli-kruubiputru

Reisikava:

Esimene päev
6.30-7.00              Kogunemine Tallinnas Estonia teatri vastas asuvas parklas.

7.00                      Väljub buss Tallinnast. Alustame sõitu Riia poole. Teel väike peatus ja kohvipaus.

Riias teeme lõunasöögipeatuse Lidos ning suundume edasi Jurmala poole. Pärastlõunal jõuame Ventspilsi. Kunagise Kuramaa hertsogiriigi hiilgust tuletab meelde imekaunis vanalinn, Liivi ordu loss ja  hertsog Jakobi nime kandev laevake, millega on huvilistel võimalik ka sõitma minna. Jalutame mere ääres ja naudime rannaelu. Võimalus jalutada kalurikultuurile pühendatud vabaõhumuuseumis.

ÖöbimineVentspilsis hotellis Dzintarjura***.

Teine päev

Hommikusöök hotellis.

Sõidame piki rannikut Kolka neeme poole. Teele jääb Mikelbaka tuletorn (56 m). Järgmine torn ootab Slitere rahvuspargi keskuses, kus on väljapanekud tuletornide ja Kuramaa looduse kohta. Sõidame Lätimaa loodetippu, kuhu jäävad Kuramaa ja Liivi randlaste ajaloolised asulad. Käime Kolka neemel – maaninal, mille juures kohtuvad kahe mere veed. Külastame Slitere rahvuspargi aladel liivlaste ja Kuramaa randlaste külasid ja Liivi keskust Mazirbes. Kolka neem – kahe mere kohtumispunkt. Jõudumööda jalutame mõnel toredal matkarajal.

Ööbimine Ventspilsis hotellis Dzintarjura***.

Kolmas päev

Hommikusöök hotellis.

Alustame sõitu Kuldiga poole. Kuldiga on imeilus väike Läti linnake, tuntud ka Venta jõel asuva Euroopa kõige laiema kose tõttu (249 m). Linna sümboliks on üle jõe viiv vana telliskivisild. Väike jalutuskäik vanalinnas.
Armas Sabile linn on kantud Guinessi rekordite raamatusse kui Euroopa kõige põhjapoolsem viinamarjakasvatusala. Vaatame Sabile veinimäge ja soovi korral maitseme kohalikke siidreid. Lõuna paiku võtame suuna Eestimaa poole. Teel Tallinna lõunasöök ja puhkepaus.

Hilisõhtul saabume Tallinna.
NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda muudatusi.

 Reisi hind:           349.- / SOODUSHIND 299.-         

Hinnas sisaldub:

  • Eestikeelse giidi ja rühmajuhi teenused
  • Sõit kõigi mugavustega bussis
  • 2 ööd majutust Ventspilsi hotelli 2-kohalises toas
  • 2 hommikusööki hotellis
  • Eestikeelsed ekskursioonid

Lisatasu eest:

  • Tervisekindlustus ja reisitõrkekindlustus (hind tuleneb vanusest)

Lisainfo: Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Sissepääsud on odavad ja kokku läheb umbes 10-15.-

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus, ruum 609
Büroo avatud: E, K, N kell 10:00-14:00
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Liivlaste ajaloo jälgedes. Kuramaa kaunimad paigad 14.-16.08.2023