Teatrireis jõulutuledes Riiga. Operett "Lõbus lesk" Läti Rahvusooperis 15.-16.12.2023

Sihtkohad: ,

169.00

„Lõbus lesk“ on vaimukas lugu noorest rikkast lesest Hanna Glawarist, kelle miljonid päästaksid Pontevedro riigi pankrotist juhul, kui Hanna abiellub mõne pontevedrolasega. Hannat ümbritseb arvukas Pariisi aadlikest austajaskond, kuid Hanna süda ihaldab just seda meest, kes on tõotanud talle mitte kunagi öelda „Ma armastan sind“. Pärast glamuurseid intriige, hoogsaid tantsunumbreid ja romantilisi armastuslaule, leiavad Hanna ja tema väljavalitu siiski palava armastuse.
Franz Lehardi uhkete meloodiate keerises süttivad intriigid, sädelevad kired, kuid keset koomilisi arusaamatusi on lõpp siiski õnnelik.

Maailma üks populaarsemaid operette esietendus 1905. aastal Viinis. Esietendus Läti Rahvusooperis toimus 1933. aastal. Opereti uuslavastus sündis meie ooperiteatris muusikalise juhi ja dirigendi Thomas Rösneri ning lavastaja Uwe Eric Laufenbergi käe all.

Sisu
Tegevus toimub 19. sajandi lõpul Pariisis sinna elama asunud Pontevedro (silmas peetud Montenegrot) ühiskonnas. Noor ratsaväeleitnant, krahv Danilo Danilowitsch oli kunagi armunud lihtsasse tütarlapsesse Hannasse. Hanna abiellus rikka õukonnapankuriga, et päästa isa võlakoormast. Pankur suri kaheksa päeva pärast abiellumist ja jättis Hannale 20 miljonit. Väikesele Pontevedro vürstiriigile on see raha väga tähtis. Tuleb hoolitseda selle eest, et seda raha riigist minema ei viida. Vürstiriigi suursaadikule Pariisis, parun Mirko Zetale tuli hiilgav idee. Hanna tuleb panna mehele mõnele Pontevedro alamale. Siis jäävad miljonid koju.

Peigmehekandidaadiks valitakse parajasti Pontevedro saatkonna sekretäri ametikohal olev krahv Danilo Danilowitsch. Saatkonnaametnik Njegus otsib ta üles kabareest Maxim, kus Danilo tüdrukutega sageli lõbusalt aega veedab. Kuid Danilo ei võta ülesannet eriti tõsiselt. Saatkonnas korraldatakse Pontevedro valitseja sünnipäeva auks ball. Sinna tuleb ka Hanna Glawari, kelle ümber tiirlevad paljud austajad. Danilo kohtub Hannaga. Mõlemad mõistavad, et endine armastus pole kustunud. Danilo on valmis suhet taastama, kuid Hanna ei usu mehe siiraid soove, sest miljonid tunduvad segavat. Hanna soovib panna Danilo enne leppimist proovile. Kuid noor krahv on sellest solvunud ja tõotab mitte kunagi öelda Hannale “Ma armastan sind”.

Hanna korraldab omakorda oma lossi aias peo. Saadik Zeta noorel abikaasal Valencienne’il areneb väike romaan prantslase Camille de Rosilloniga, kellel arvatakse teiste hulgas samuti olevat suur soov Hannaga abielluda. Camille palub Valencienne’i kinkida talle midagi mälestuseks. Kingitakse lehvik. Njegus avastab nad paviljonis ja teatab suursaadikule, et Camille on seal kellegi tundmatu daamiga. Zeta tunneb tundmatus ära oma naise. Njeguse kaasabil vahetavad Valencienne ja Hanna kohad. Hanna ja Camille väljuvad käsikäes paviljonist ja teatavad oma kihlusest.

Danilo lahkub armukadedalt ballilt ja läheb Maximi oma grisettide juurde. Hannale tuleb mõte sisustada lossi kelder kabareena, et Danilo tunneks end kodusemalt. Sinna kutsutakse ka Maximi grisetid Lolo, Dodo, Jou-Jou, Frou-Frou, Clo-Clo ja Margot. Hanna tunnistab Danilole, et ta oli sunnitud kihluse välja kuulutama, et päästa teise naise hea nimi. Paviljonist leitakse lehvik, Mirko Zeta tunneb selles ära oma abikaasa eseme. Ta nõuab lahutust ja pakub samas kätt ja südant Hanna Glawarile. Hanna aga teatab, et niipea, kui ta uuesti abiellub, kaotab ta kogu varanduse. Seda kuuleb Danilo ja avaldab Hannale armastust. Hanna on sellega väga rahul ning täpsustab, et pärast abiellumist läheb varandus uue mehe valdusse. Kõik on rahul. Hanna ja Danilo leiavad ühise palava armastuse ning miljonid jäävad Pontevedrosse.

Reisikava
Esimene päev, 15.12
07.45-08.00
Kogunemine Estonia Teatri ees parklas. Bussil silt EXITravel.
08.00 Alustame sõitu Riia poole
Vahepeatus Pärnu Kaubamajaka juures.
12.30-13.30 orienteeruvalt jõuame Riiga. Lõunapaus kuulsas Lidos.
14.00-15.00  Sõidame hotelli ja majutume. Vaba aeg.
Võimalus teha jõuluostusid ja jalutada kaunis Riias.
19.00-21.30 Ooperietendus “Lõbus lesk” Läti Ooperiteatris

Teine päev, 16.12
07.00-10.00
Hommikusöök hotellis
10.00-13.00 Ekskursioon Riias bussiga ja jalgsi. Lõuna söömine ja vaba aeg Riias.
16.00 Alustame sõitu Tallinna poole. Vahepeatus Pärnu Kaubamajaka juures.
21.00 Orienteeruvalt jõuame Tallinna

NB! Programmis võib reisikorraldajast mitteolenevalt esineda mõningaid muudatusi.

Hind
229.- / Soodushind 169.- (registreerimisel kuni 15.09.2023)

Hinnas sisaldub:
* bussisõit Tallinn-Riia-Tallinn
* rühmajuhi teenus
* üks öö Tallinki hotellis TWIN toas (ooperiteatri kõrval)
* hommikusöök hotellis
* eestikeelne ekskursioon Riias koos giidiga

Lisatasu eest:
* tervise-ja reisitõrke kindlustus
* teatripilet vastavalt valikule: 5-6 rida parteris 44.- ja kohad rõdul al 22.-

NB! Reisil peab kõigil reisijatel, k.a lastel, olema kaasas kehtiv pass või ID-kaart. Meie ei vastuta reisi tühistamise eest ega kompenseeri sellest tulenevaid kulusid, kui reis tühistatakse ebakorrektsete või puuduvate reisidokumentide pärast. Autojuhiluba ei ole reisidokument.

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus, ruum 609
Büroo avatud: E,K,N kell 10.00-14.00
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Teatrireis jõulutuledes Riiga. Operett "Lõbus lesk" Läti Rahvusooperis 15.-16.12.2023