JÕULUAEG AHVENAMAAL 3.-5.12.2021

Sihtkoht:

29.00

Muinasjutuline talv ja jõulude ootus Ahvenamaal on eriline, sest avatakse ajalooline jõuluturg Mariehamnis.

Külastame jõuluturgusid, et nautida kohalikke maitseid ja saada osa jõulumeeleolust. Kõikidel turgudel on palju müüjaid, kes pakuvad Ahvenamaa väiketootjate poolt valmistatud jõulutooteid.

Kõik huvilised saavad maitsta ja osta Ahvenamaa hõrgutisi otse tootjatelt.  Pakutakse: õlut, limonaadi,  juustu, leiba ja saia ning palju muudki. Müügil on ka kohalik kaunis ja omanäoline käsitöö. Suurepärane võimalus osta jõulukingitusi.

Tulge ja tähistage advendiaja algust!
Ühendame meie omanäolise ja huvitava ekskursiooni kohalike väiketootjate ning jõuluturgude külastamisega.

Programm
1. päev
19.00 Kogunemine sadamas. Laeva pardakaartide jagamine.
20.30 Väljub laev Tallinnast Mariehamni. Laevas saab mõnusasti aega veeta ja soovi korral süüa rikkalikku jõulu õhtusööki
2. päev
Hommikusöök laevas (soovi korral lisatasu eest 14.-)
10.00 Saabume Mariehamni.
Ekskursiooni algus sadamast. Ekskursioon kestb ca 4 tundi. Hiljem jääb veel soovi korral vaba aega Marienhamis veetmiseks.
Ahvenamaa ringreisil tutvume vaatamisväärsuste ja kohaliku eluga ning külastame jõuluturgusid Mariehamnis.

Peatume Badhusbergeti vaateplatvormil, millelt avaneb imearmas linn oma täies hiilguses.Reis viib meid ka Bomarsundi kindlusesse, mille Briti ja Prantsuse väed Krimmi sõja ajal maatasa tegid. Siin asusid kõige suuremad ehitised mis kunagi Ahvenamaale rajatud on, sest siinsest paigast pidi saama tollase Vene keisririigi sõjaline keskus.  Bomarsund on üks oluline märk Vene Keisririigist Ahvenamaal.
Sõidame meeolukasse Amalie limonaaditehasesse, mis valmistab 12 erinevat limonaadi kohalikust toorainest ja imehead siidrit. Suu sulavad Mercedes käsitöö šokolaadid ja pralinned viivad lausa keele alla.

Külastame Stallhageni õlletehast ning sealset suurepärast kauplust, kus on võimalik teha toredaid jõulu sisseoste Ahvenamaa maitsete nautimiseks. Lühikese jalutuskäigu kaugusele jääb Smakby, kus saab nautida toitu Soome tuntud koka Michael Björklundi restoranis, samas on ka pruulikoda ja kohalikku käsitööd ning toiduaineid müüv kauplus.
Vaatame Kastelholmi kindluse varemeid – 13. sajandist pärinev kindlus oli Rootsi kuninga Gustav Vasa lemmikpaik. Lossi paremaks kindlustamiseks rajati hiljem vallikraav. Siin on elanud Rootsi kuningas  Gustav Vasa ja kus kuninga  vanem poeg Erik, venna Johani tahtel, veetis  oma vangipõlve.
Lossi kõrval asub kaunis Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum vanade säilinud hoonetega, mis on siia toodud erinevatest paikadest Ahvenamaal. Muuseumis ekponeeritakse elu-olu Ahvenamaal 1850datel aastatel. Vabaõhumuuseumi kõrval asuvas endises vangimajas, mis tegutses kuni aastani 1975, asub vanglamuuseum. Muuseumis saab ülevaate vangla ajaloost (sissepääs lisatasu eest 2€/1€).  Siin on ka paar mõnusat kohvikut, kus soovi korral on võimalik keha kinnitada.
Jan Karlsgårdeni jõuluturg on ajalooline ja kõige pikema traditsiooniga turg Ahvenamaal.
Ringsõit lõpeb Mariehamnis..

16.00 Laev väljub Marienhamni sadamast tagasi Tallinna.
Jõuluõhtusöök laevas (soovi korral lisatasu eest 42.-)

3. päev
Hommikusöök laevas (soovi korral lisatasu eest 14.-)
9.00 Saabub laev Tallinna

Hind
Alates 29.-

Hinnad ja kajutid:
Koht B4T (aknata) kajutis 29.-
Koht A4 (aknaga) kajutis 52.-
Kajutite valik on suurem. Küsige soovi korral täpsemalt!

Hinnas sisaldub
* sõit valitud kajutis marsruudil Tallinn-Mariehamn-Tallinn
* eestikeelse giid-rühmajuhi teenused

Lisatasu eest

* ekskursioon Ahvenamaal koos jõuluturgude külastamisega (49.-)
* hommikusöök laevas 14.-
* jõuluõhtusöök laevas 42.-

JÕULUAEG AHVENAMAAL 3.-5.12.2021