Erikruiis Kotkasse 28.-30. juuli 2021

Sihtkoht:

99.00

Kotka on kaunis merelinn Soomes.
Vaieldamatult on kotkalaste au ja uhkus nende pargid. Kauneim endisest unarusse jäetud sadamaalast on hetkel pargiks kujundatud Sapokka, kus teeme ka jalutuskäigu.  Tegu on Soome kõige auhinnatuma pargiga, mis paikneb saapakujulise lahesopi ümber. Keskseteks elementideks on taimed, vesi ja valgustus. Vesi suliseb ojades ja langeb 19 meetri kõrgusest kosest, rikkalikult on lisaks looduslikele graniitrahnudele kasutatud kõikvõimalikke kive.

Linna südames asub pika pärnaalleega Keskuskatu, mis lõpeb Sibeliuse pargiga. Kuulus on ka skulptuuride park, kuhu viimati lisandus kujur Markku Hirvelä pronksist ilvesepaar.

Samuti põikame sisse vanale kaitserinnatisele rajatud ürdi- ja liblikaaeda, kust on vaid paar sammu Haukkavuorel asuvasse endisesse veetorni rajatud kohvikusse Saga.

Kotkas asub suurepärase arhitektuuriga Vellamo merekeskus. Enam kui kahekümnes eri suurusega akvaariumis on esindatud kõik Soome vetes (meres, järvedes ja jõgedes) elavad kalaliigid ja taimestik. Iga päev kell üks ehk siis, kui jõuab kätte peategelaste lõunasöögi aeg, võivad pealtvaatajad seitsme meetri kõrguse ja kümne meetri laiuse elava ekraaniga varustatud Kalateatris nautida tõelist etendust.

Kotkast vaid kiviviske kaugusel asub Langinkoski. Langinkoski on maaliline paik Kotka lähedal, millesse armus Vene keiser Aleksander III.
Kauni, kobrutava, kärestikulise ja lõherikka Kymi jõe ääres asub üks ütlemata romantiline paik – keiserlik kalastusmaja.
Tegu on Vene tsaarile Aleksander III-le ja tema perele kuulunud suvemajaga, mis valmis 1889. aastal. Sealne teistlaadi elu oli keisrile väga meeltmööda ja võimaldas unustada Talvepalee kuldselt säravad saalid.
Kalastusmajas tegutseb tänapäeval muuseum ja see on säilitatud peaaegu sellisena nagu keisriperekonna aegadel. Aegade ja olude kiuste näeb kalastusmaja praegugi välja pea samasugune nagu oma parimatel päevadel, säilinud on nii originaalmööbel kui ka pere isiklikud asjad.  Muuseumi esimesel korrusel on elutuba, köök, keisrinna buduaar ja keisri töökabinet, ülemisel korrusel asuvad magamistoad. Ülimalt lihtne, samas kaunis suvila olnud ainus koht, kus tsaarinna Dagmar saanud loa köögis toimetada ja lapsed peened rõivad ült heita.

Astume sisse 1936. aastal Alvar Aalto rajatud ja rahvusvaheliselt palju kõneainet pakkunud Sunila töölisasulasse. Seal asub ka Aalto loodud tselluloositehas, mis omal ajal tunnistati maailma kauneimaks tööstushooneks. Omaette vaatamisväärsus on ka romantiliste punavalgete puumajadega Karhula töölisasula.

Edasi sõidame 350-aastasesse Haminasse, mis pakub palju uudistamisväärset. Siin on suurepäraselt säilinud kirikud, kaupmehemajad ja pisipoodidega ehitud raeplats ning tsaariaegne ohvitseride klubi ja kaupmehepere majamuuseum.
Selles linnas tajub igal sammul vene ja soome-rootsi kultuuri mõnusat segu, millele lisab vürtsi kunagise ohvitserkonna eluolu.

Pealelõunal jõuame tagasi Kotkasse ning igaüks võib mõnusasti aega veeta ja linnas ringi jalutada. Pääs laeva on alati avatud, nii et soovijad saavad alati endale meelepärasel ajal kajutisse minna.

Esimene päev
19.00-19.30 Kogunemine Tallinna reisisadama A-terminalis EXITravel piletite registreerimise kassas I korrusel.
20.30 Väljub laev Tallinnast. Soovi korral buffet’ õhtusöök (lisatasu eest).

Teine päev
10.00 Saabub laev Kotkasse.
7.00 Hommikusöök laeva buffet’ restoranis (lisatasu eest)
Soovi korral ekskursioon Kotka linnas ja selle lähiümbruses.
10.00-10.30 ekskursioonil osalejad kogunevad sadama ees reisibussi.
10.30-15.30 ekskursioon Kotkasse ja selle lähiümbrusse
15.30-18.30 Vaba aeg Kotkas
19.00 Väljub laev Tallinna suunas.
Õhtusöök laeva buffet’ restoranis (lisatasu eest)

Kolmas päev
07.00-8.00 Hommikusöök laeva buffet’ restoranis (lisatasu eest)
8.30 Saabub laev Tallinna.

Hind vastavalt valitud kajutiklassile:
Koht B2P kajutis 138.- (kahekesi kajutis; voodid üksteise kohal; väiksem kajut)
Koht B4 kajutis 163.- (kahekesi kajutis; voodid üksteise kõrval)
Koht B4T kajutis  176.-( kahekesi kajutis; voodid üksteise kõrval; kajutis televiisor)
Koht A4 kajutis  186.- (kahekesi kajutis; voodid üksteise kõrval)
Koht A4T kajutis  205.-( kahekesi kajutis; voodid üksteise kõrval; kajutis televiisor)

Hinnas sisaldub:
* Eestikeelse rühmajuhi teenus
* Laevasõit Tallinn-Kotka-Tallinn
* Koht valitud kajutis

Lisatasu eest:
*
Tervisekindlustus ja reisitõrkekindlustus (hind sõltub vanusest)

Soovi korral:
* PREMIUM istekoht bussis 25.-/koht (ette broneeritud koht bussis, 1-6 rida)

Ekskursioonide võimalused:
* Eekskursioon Kotkas ja lähiümbruses (59.-)

Seeniorid ja EXITravel
Reisiettevõtjana tegutsemise luba nr. TRE000665
Tallinn, Rävala 8, 6. korrus
Ruum 609
Telefon: 620 7676
E-post: info@seeniorid.ee

Erikruiis Kotkasse 28.-30. juuli 2021